Zlatni Vulević i Gušić, Gardaševiću bronza

Nikola-Bebe Vulević je u Beogradu pobijedio u kategoriji do 100 kilograma, a njegov imenjak Gušić u kosturu boraca do 73 kilograma
283 pregleda 3 komentar(a)
Nikola Vulević, Foto: Facebook
Ažurirano: 28.09.2014. 19:53h

Crnogorski džudisti sa uspjehom su nastupili na Evropskom kupu u Beogradu, pošto je teškaš Nikola Vulević danas osvojio zlatnu medalju, a juče je to uspjelo u kategoriji do 73 kilograma i Nikoli Gušiću.

Uspjehu kategoriji do 73 kilograma doprinio je Nikola Gardašević, koji je nakon poraza u polufinalu od Mađara Đule Pala, uspio da kroz repasaž izbori medalju. Imenjaka Gardaševića, osvetio je Gušić u finalu, ubjedljivom pobjedom nad Palom.

Gušić je do zlata došao nakon pet pobjeda, a četiri meča je riješio iponom, dok je Vulević do pobjede došao nakon četiri borbe, od koji je samo drugu izvojevao na vazari i juko, ostale je riješio prekidima. Vuleviću je u Beogradu savjetima pomagao Marko radulović, koji pauzira zbog povrede ligamenata stiopala. U toj kategoriji do 100 kilograma Jovan Peković je izgubio meč za bronzu.

Dobar plasman ostvarili su u kategoriji do 90 kilograma Predrag Stanjević i Dimitrije Vukotić, koji su u raazličitim djelovima kostura stigli do mečeva za bronzu, ali ne i do medalje. Borbu za bronzu izgubila je u kategoriji do 70 kilograma i Anđela Džaković.