Korona i VAR nisu usporili šampiona: Bajern lako osvojio Berlin

1284 pregleda 0 komentar(a)
Levandovski daje prvi gol za Bajern

Koronavirus nije usporio pobjednički ritam Bajerna.

Šampion i lider Bundeslige osvojio je Berlin na novom početku i savladao Union 2:0.

To je peta uzastopna pobjeda Bajerna, koji je zadržao četiri boda prednosti nad Borusijom Dortmund.

Pauza nije usporila ni Roberta Levandovskog - poljski bombarder u 40. minutu je postigao gol iz penala, koji je neoprezno skrivio Subotić.

To je njegov 26. gol u prvenstvu, ukupno 40. u sezoni. Petu godinu zaredom Levandovski ide na plus 40 pogodaka, a takav golgeterski skor imaju još samo Leo Mesi i Kristijano Ronaldo.

Pobjedu gostima osigurao je Benžaman Pavar desetak minuta prije kraja, udarcem glavom na centaršut Kimiha.

Pobjeda Bajerna mogla je da bude ubjedljivija, da u 19. minutu nije poništen gol Tomasa Milera, zbog ofsajda.

VAR je poništio pogodak i drastično pogriješio.

U narednom kolu Bajern dočekuje Ajntraht.