Potvrda dominacije: Juventus osvojio devetu vezanu titulu

6336 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Juventusa, Foto: REUTERS

Formalnost je obavljena - Juventus je šampion.

Devetu godinu zaredom "skudeto" ide u Torino, kao potvrda dominacije italijanskim fudbalom.

Titula, 36. u istoriji kluba, osigurana je dva kola prije kraja, nakon pobjede nad Sampdorijom 2:0.

Kristijano Ronaldo je u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena pogodio za vođstvo - efektno je završio dobru kombinaciju sa Pjanićem.

Na 2:0 povisio je Federiko Bernadeski u 67. minutu, prvim golom u sezoni.

U finišu meča Ronaldo je iz penala pogodio prečku i ispustio šansu da borbu za krunu najboljeg strijelca Serije A, ali i Evrope, učini zanimljivom do kraja.

Ćiro Imobile ima 34 gola, Ronaldo tri manje.

Juve još nije završio sezonu. Tek ga čeka važan meč - protiv Liona u revanšu osmine finala Lige šampiona, 7. avgusta u Torinu.

Francuski tim ima prednost od 1:0 iz prvog meča