Kraj i za Dinamo, prošli Makabi, Mitjiland i Molde

"Modri" eliminisani od FTC-a, ispali i Karabag, Dinamon Brest i Jang Bojs

12333 pregleda 3 komentar(a)

Nakon duže vremena, grupna faza Lige šampiona igraće se bez predstavnika bivše Jugoslavije.

Sat vremena pošto je Crvena zvezda pala na Kipru, u penal-ruletu, u 3. kolu kvalifikacija eliminisan je i zagrebački Dinamo.

"Modri" su u Budimpešti, na "Grupama areni", poraženi od prvaka Mađarske Ferencvaroša sa 2:1 i ostaje im da čekaju žrijeb plej-of faze Lige Evrope.

Poveli su domaći već u 2. minutu, golom Lovrenšica.

Srećno su domaći stigli do izjednačenja, pošto je Albanac Mirto Uzuni u 23. minutu nakon kornera postigao autogol.

Uzuni se, međutim, iskupio na najbolji mogući način, pošto je u 65. minutu pogodio "pravu" mrežu za pobjedu i prolaz Mađara.

Na korak od grupne faze je Makabi iz Tel Aviva koji je kod kuće savladao bjeloruski Dinamo Brest (1:0).

Jedini pogodak djelo je Bitona iz penala u 50. minutu, pa će Izraelci u plej-ofu igrati sa Moldeom, koji je poslije penala eliminisao Karabag u Azerbejdžanu...

Molde je jedini gostujući tim u trećoj rundi koji je prošao.

Danski Mitjiland je ozbiljnost pokazao trijumfom nad Jang Bojson (3:0) i čeka ga duel vrijedan plasmana u Ligu šampiona protiv Slavije iz Praga.

U plej-ofu se igraju po dvije utakmice. Termini su 22. i 23, te 29. i 30. septembar.