Zvezda pala na Kipru u penal-ruletu

Kiparska Omonija plasirala se u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu šampiona, trijumfom nad prvakom Srbije

15775 pregleda 204 reakcija 17 komentar(a)

Crvena zvezda neće igrati grupnu fazu Lige šampiona treći put zaredom.

Prvak Srbije poražen je od kiparske Omonije u Nikoziji - penalima 4:2, nakon 1:1 u regularnom toku i poslije produžetaka, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Omonija je osigurala grupnu fazu Lige Evrope, a u dvomeču sa Olimpijakosom tražiće put do Lige šampiona.

Sa druge strane, Zvezda čeka rivala u plej-of fazi kvalifikacija za Ligu Evrope i pokušaće da se plasira u drugo po rejtingu evropsko takmičenje. Igra se samo jedna utakmica.

Kiprani su na "GSP stadionu" u Nikoziji poveli u 31. minutu, golom Luftnera nakon kornera i pravog karambola u petercu.

Beograđani su izjednačili u posljednjem minutu prvog dijela, golom bivšeg crnogorskog reprezentativca Mirka Ivanića.

Izabranici Dejana Stankovića bili su bolji rival u prvih sat vremena igre, imali su dosta šansi, ali su se u nastavku probudili i Kiprani.

Veliku priliku za domaće propustio je Bautec u 68. minutu - sjajno mu je odbranio golman Zvezde Borjan.

Uz ravnopravnu igru u finišu regularnog dijela i u produžecima, sa sproradičnim šansama na obje strane, stiglo se do penala, gdje se proslavio golman domaćih, Brazilac Fabijano.

On je u trećoj seriji odbranio penal Italijanu Dijegu Falćineliju iz Crvene zvezde, a odmah potom u četvrtoj i štoperu Milošu Degeneku.

Svi fudbaleri Omonije, s druge strane, bili su sigurni sa bijele tačke - Borjan nije imao šanse.

Zvezda je prošle godine, penalima izborila plej-of fazu Lige šampiona, srećnom pobjedom u Kopenhagenu, sada u istoj rundi nije imala sreće prilikom šutiranja jedanaesteraca.