Pobjeda Koma na zatvaranju drugoligaške jeseni

Napadač Koma Vule Vujačić nalazi se na vrhu liste strijelaca Amplitudo 2. CFL nakon završetka prvog dijela sezone, zajedno sa Ninom Vukmarkovićem iz Mornara - obojica su postigla po devet golova

5771 pregleda 0 komentar(a)
Devet golova na polusezoni, Foto: FK Rad

Kom je pobijedio Drezgu na Kampu FSCG na Starom aerodromu sa 3:1, u zaostalom meču 19. kola Amplitudo 2. Crnogorske fudbalske lige.

Drezga je u četvrtak trebalo da bude domaćin Komu u Spužu, ali je meč odložen zbog natopljenog terena.

Kom je poveo u 23. minutu preko Vula Vujačića, a formalni domaćin izjednačio u nadoknadi prvog dijela, golom Gorana Burzanovića.

Favorizovani gosti slomili su otpor posljednjeplasiranog tima na tabeli 16 minuta prije kraja, kada je Nikola Vujoševuć pogodio za 1:2.

Trijumf Koma potvrdio je Vujačić iz penala, svojim drugim golom na meču u trećem minutu sudijskog dodatka.

Ovim je spuštena zavjesa na prvi dio sezone u drugoligaškoj konkurenciji.

Tivatski Arsenal ide na zimsku pauzu kao jesenji prvak, sa 41 bodom, dva više od drugoplasiranog Koma.

Mornar je treći sa 36, a Igalo četvrto sa 32 boda.