Real "odradio" naivnu Atalantu, Siti sa pola snage do četvrtfinala

Plasman u četvrtfinale prošle sedmice obezbijedili su Porto, Liverpul, PSŽ i Borusija Dortmund

29541 pregleda 31 reakcija 5 komentar(a)
Ažurirano: 16.03.2021. 23:04h

Real i Mančester siti su u četvrtfinalu Lige šampiona.

Vjerovalo se da bi Real mogao da ima problema sa Atalantom u revanšu iako je imao gol prednosti iz prvog meča.

Zidanov tim je, međutim, na iskustvo i rutinu "odradio" simpatičnu italijansku ekipu, iskoristio dvije velike greške - golmana Portijela kod prvog, te Iličića kod drugog gola - i na kraju rutinski osigurao plasman među osam najboljih pobjedom 3:1.

stat

Mančester siti je tek sa pola snage završio posao protiv Borusije Menhengladbah, koju je i u drugom meču pobijedio sa 2:0.

Gvardiola je izveo tim bez napadača, a golove postigli efikasni vezisti, De Brujne i Gundogan.

stat

Tok mečeva

Real Madrid - Atalanta 3:1

Karim Benzema 34, Serhio Ramos 60. (penal), Marko Asensio 84. - Luis Murijel 82.

Mančester siti - Borusija Menhengladbah 2:0

Kevin de Brujne 13, Ilkaj Gundogan 18.

84. minut - kratko je trajala nada Atalante. Brza akcija Reala, asistencija Vaskesa, gol Marka Asensija u bliži ugao.

82. minut - Atalanta je smanjila golom Murijela iz slobodnog udarca. Potrebna su joj još dva gola.

U Budimpešti, Siti u laganom ritmu privodi meč kraju...

68. minut - moglo je da bude 3:0 za Real. Prvi Benzemim udarac glavom zaustavio je Sportijelo, a drugi stativa.

65. minut - dobra šansa za Zapatu, koji je tukao pravo u Kurtou sa ivice šesnaesterca.

60. minut - penal za Real. Još jedna greška gostiju, Vinisijus je uzeo loptu, pretrčao Toloija, koji ga je oborio na vrhu šesnaesterca - Serhio Ramos je pogodio za 2:0.

57. minut - ušao je i Iličić za Atalantu umjesto Gosensa.

52. minut - sjajan prodor Vinisijusa kroz cijelu odbranu Atalante - poslao je loptu i pored Sportijela i pored stative.

46. minut - odmah izmjena u Atalanti - moćni napadač Duvan Zapata umjesto Pašalića.

Real ima 1:0 protiv Atalante u Madridu i 45 minuta ga dijeli od četvrtfinala. Atalanta mora da postigne dva, a ne primi nijedan gol.

stat

U Budimpešti, gdje igraju Siti i Menhengladbah sve je jasno - engleski tim vodi 2:0, tim rezultatom dobio je i prvi meč.

stat

Pomalo čudan završetak poluvremena u Madridu - sudija Makeli je svirao kraj, kada je Murijel možda i mogao da ugrozi gol Reala.

34. minut - katastrofalna greška golmana Atalante Sportijela, koji je ispucao loptu pravo u noge Modriću. Vezista Reala je asistirao Benzemi, koji nije pogriješio - 70. njegov gol u Ligi šampiona.

27. minut - dobra akcija Reala, Vinisijus je imao dosta prostora, ali je komplikovao u šesnaestercu, pa ga je blokirao Đimšiti.

18. minut - već je 2:0 za Siti, razigrani Ilkaj Gundogan. Fantastična akcija i asistencija Fodena.

13. minut - Mančester siti vodi 1:0 protiv Borusije, sjajnim golom De Brujnea. Belgijanac je pogodio sa 20 metara gornji desni ugao.

7. minut - pokušaj Fila Fodena, sigurna intervencija Zomera.

3. minut - prva je u Madridu zaprijetila Atalanta, ali Gosens nije dobro šutirao, moglo je da bude veoma opasno.

Poznati su sastavi timova:

Real Madrid: Kurtoa; Varan, Ramos, Naćo; Valverde, Kros, Modrić, Mendi; Lukas Vaskes, Benzema, Vinisijus.

Atalanta: Sportijelo; Toloi, Romero, Đimšiti; Mele, De Ron, Pesina, Gosens; Pašalić; Malinovski, Murijel.

Interesantno, Pep Gvardiola je izveo tim bez napadača, na klupi je ostavio Žezusa, Sterlinga, Aguera i Ferana Toresa.

Mančester siti: Ederson; Voker, Dijas, Stons; Rodri, Kanselo, Silva, Gundogan, Marez, De Bruyne, Foden.

Borusija Menhengladbah: Zomer; Bensebaini, Elvedi, Ginter, Lajner; Nojhaus, Zakarija, Tiram, Štindl, Hofman; Embolo.