Vinisijus i Benzema - novi Realov tandem

Brazilac postigao pet golova, uz dvije asistencije, Benzema ima šest golova i pet asistencija

3605 pregleda 0 komentar(a)
Benzema, Foto: Reuters

Nakon pet odigranih kola Real je lider La Lige - Madriđani imaju 13 bodova, dva više od gradskog rivala, Atletika, a tri od Valensije, koju su sinoć nakon preokreta savladali u gostima 2:1.

Tim Karla Anćelotija efikasan je na startu nove sezone - 15 pogodaka, uz prosjek od tri po meču dokaz su da Real nema problema sa ofanzivom.

A protiv Valensije briljirao je tandem, koji na početku sezone igra u vrhunskoj formi - Vinisijus - Benzema. Vinisijus je u 86. minutu postigao gol za izjednačenje, da bi dva minuta kasnije Benzema novim pogotkom režirao preokret.

Brazilac i Francuz djeluju nezadrživo i sve što dotaknu pretvore u zlato. Vinisijus je na pet mečeva u La Ligi postigao isto toliko golova, uz dvije asistencije, dok je Benzema još bolji - šest golova i pet asistencija.

Benzema je u karijeri postigao 286 golova u dresu Reala i nalazi se na 5. mjestu klupske liste.

A priliku da poboljšaju učinak Vinisijus i Benzema imaće u narednom kolu protiv Majorke na domaćem terenu.