Skoro svi standardni, jedna zvijezda se vraća, druga povrijeđena

Učinak crnogorskih reprezentativaca u klubovima pred oktobarski dvomeč kvalifikacija: većina igrača sa dobrom minutažom, trojica postigla gol, Stevan Jovetić se oporavio, Stefan Savić se povrijedio

7199 pregleda 13 komentar(a)
Crnogorski fudbaleri na treningu, Foto: Savo Prelević

Prethodnog vikenda odigrano je posljednje kolo uoči oktobarske reprezentativne pauze. Fudbaleri koji su na spisku selektora Crne Gore Miodraga Radulovića uglavnom su bili standardni, a Fatos Bećiraj (Astana), Nebojša Kosović (Kairat) i Igor Ivanović (Budućnost) bili su strijelci u pobjedama svojih timova.

Radulovića, ipak, najviše raduje povratak Stevana Jovetića, koji se oporavio od povrede lista. Kapiten će biti u sastavu u petak (20.45 h) protiv Gibraltara i tri dana kasnije protiv Norveške.

Nažalost, okupljanje “hrabrih sokola” propušta Stefan Savić, koji je odigrao dobar meč protiv Barselone, ali je povrijedio butni mišić.

Ovo je učinak svih fudbalera koji su na Radulovićevom spisku pred dvije gostujuće utakmice.

GOLMANI

Milan Mijatović (MTK Budimpešta) - branio 90 minuta u porazu (2:0) od Zalageršega. MTK je na posljednja četiri meča pretrpio tri poraza.

Mijatović i Vujačić na utakmici sa Letonijom u 1. kolu
Mijatović i Vujačić na utakmici sa Letonijom u 1. kolufoto: Savo Prelević

Matija Šarkić (Birmingem) - standardan na golu, ali je u subotu, u porazu od Notingema, tri puta vadio loptu iz mreže. I njegov tim je u krizi – pet vezanih mečeva bez pobjede.

Miloš Dragojević (Budućnost) - sačuvao mrežu u pobjedi nad Rudarom (3:0). Podgorički “plavi” su drugim vezanim trijumfom najavili izlazak iz krize.

ODBRANA

Stefan Savić (Atletiko Madrid) - komandovao odbranom “kolćonerosa” u pobjedi nad Barselonom - 2:0. Nažalost na toj utakmici je povrijedio butni mišić i propustiće predstojeće okupljanje.

Marko Simić (Liepaja) - odigrao 90 minuta u remiju (1:1) protiv RFS-a. Dobio žuti karton. Simić je zbog bola u nozi propustio jučerašnji trening.

Simić sa predsjednikom Saveza, Dejanom Savićevićem na jučerašnjem treningu
Simić sa predsjednikom Saveza, Dejanom Savićevićem na jučerašnjem treningufoto: Savo Prelević

Žarko Tomašević (Astana) - odigrao 90 minuta u pobjedi (3:1) nad Žetsuom. Astana tri kola prije kraja na 1. mjestu ima bod više od Tobola.

Adam Marušić (Lacio) - Rimljani su ubjedljivo poraženi od Bolonje (3:0), a desni bek je na terenu proveo 90 minuta.

Marušić u septembarskom meču sa Letoncima
Marušić u septembarskom meču sa Letoncimafoto: Savo Prelević

Marko Vešović (Karabag) - odigrao 90 minuta u pobjedi (2:0) nad Gabalom. Karabag nakon šest mečeva ima 14 bodova i zauzima 1. mjesto na tabeli.

Risto Radunović (FCSB) - u pobjedi nad Čindijom (0:1) odigrao 90 minuta i dobio žuti karton.

Vešović i Radunović proslavljaju pogodak protiv Turske
Vešović i Radunović proslavljaju pogodak protiv Turskefoto: Reuters

Igor Vujačić (Partizan) - standardan član odbrane “crno-bijelih”. Igrao 90 minuta u minimalnoj pobjedi nad Napretkom.

Vujačić na septembarskoj utakmici sa Letoncima
Vujačić na septembarskoj utakmici sa Letoncimafoto: Savo Prelević

Marko Vukčević (UTA Arad) - nije bio u protokolu za meč sa Dinamom iz Bukurešta (2:2).

Meldin Drešković (Sutjeska) - Nikšićani su u 10. kolu primili treći gol ove sezone i savladali u gostima Podgoricu 2:1. Drešković je 90 minuta bio na terenu.

VEZNI RED

Nikola Vukčević (Levante) - sa klupe gledao poraz (1:0) od Majorke. Nedavno se oporavio od povrede i polako ulazi u ritam.

Nebojša Kosović (Kairat) - strijelac drugog gola u pobjedi (3:1) protiv Akžajika. Kairat se učvrstio na 3. mjestu.

Postigao gol prethodnog vikenda: Kosović na prijateljskom meču sa BiH
Postigao gol prethodnog vikenda: Kosović na prijateljskom meču sa BiHfoto: Savo Prelević

Marko Janković (Beitar Jerusalim) - u 71. minutu ušao u igru u remiju (1:1) protiv Kirjat Šmone.

Aleksandar Šćekić (Partizan) - i on je, poput Vujačića, odigrao 90 mintua protiv Napretka.

Sead Hakšabanović (Rubin) - igrao 90 minuta u porazu od Nižnjeg Novgoroda, opet bez konkretnijeg učinka. Rubin je vezao tri poraza.

Hakšabanović na septembarskom meču sa Letonjiom
Hakšabanović na septembarskom meču sa Letonjiomfoto: Savo Prelević

Milutin Osmajić (Kadis) - prvi put starter u timu Kadisa. Odigrao 60 minuta u remiju bez golova sa Valensijom.

Vladimir Jovović (Sutjeska) - igrač koji pravi razliku u Telekom 1. CFL. Iznudio penal za pobjedu (2:1) protiv Podgorice. Konstantno probijao po strani, bio neuhvatljiv za suparnike. Napustio teren u sudijskoj nadoknadi.

Vukčević, Osmajić, Drešković i Jovović
Vukčević, Osmajić, Drešković i Jovovićfoto: Savo Prelević

Draško Božović (Dečić) - odigrao 90 minuta u remiju (1:1) sa Zetom.

Božović i Savić proslavljaju pogodak Marušića u meču sa Turskom
Božović i Savić proslavljaju pogodak Marušića u meču sa Turskomfoto: Reuters

Igor Ivanović (Budućnost) - strijelac u pobjedi (3:0) na Rudarom. Postigao 5. gol ove sezone, trenutno najefikasniji fudbaler u Telekom 1. CFL.

NAPAD

Fatos Bećiraj (Astana) - postigao gol u pobjedi (3:1) nad Žetsuom. Iz igre izašao u 70. minutu.

Selektor sa igračima
Selektor sa igračimafoto: Savo Prelević

Stevan Jovetić (Herta) - oporavio se od povrede lista i zaigrao u Bundesligi nakon više od mjesec dana. Igrao 64 minuta, nije postigao gol, a Herta je poražena od Frajburga 2:1.

Jovetić na martovskoj utakmici protiv Norveške u Podgorici
Jovetić na martovskoj utakmici protiv Norveške u Podgoricifoto: Savo Prelević

Stefan Mugoša (Inčon junajted) - odigrao 90 minuta u minimalnom porazu od Suvona. Posljednji gol je postigao krajem avgusta.

Uroš Đurđević (Sporting Hihon) - dobio žuti karton i igrao 90 minuta u remiju (1:1) sa Amorebijetom.