Pašalić, dva puta Kopmejners, pa Mirančuk: Atalanta ubjedljiva protiv Sampdorije (VIDEO)

Atalanta na 5. mjestu ima tri boda manje i utakmicu manje od Juventusa koji je u zoni Lige šampiona

3720 pregleda 0 komentar(a)
Pašalić, Foto: Shutterstock

Fudbaleri Atalante savladali su Sampdoriju 4:0 u posljednjem meču 27. kola Serije A.

Tim iz Bergama je u oba poluvremena postigao po dva pogotka, pa se nakon večerašnje utakmice nalazi na 5. mjestu sa tri boda manje i utakmicom manje od Juventusa, koji je u zoni Lige šampiona.

"Boginja" je odigrala sjajno prvo poluvrijeme i povela već u 6. minutu. Strijelac je bio Mario Pašalić, koji je mjesto u startnoj postavi zauzeo nakon što se povrijedio Ruslan Malinovskij. Ukrajinac je meč posmatrao sa tribina.

Poslije 29 minuta bilo je 2:0, a strijelac je bio Kompejners. Holanđanin je postigao gol i u drugom poluvremenu i postao prvi fudbaler iz Holandije nakon Veslija Snajdera, koji je na jednom meču u Seriji A postigao dva pogotka. Snajder je, igrajući za Inter, 2012. protiv Udinezea dva puta bio strijelac.

Konačan rezultat postavio je Mirančuk.

Atalanta je mogla i ubjedljivije da slavi, dok je Sampdorija imala dvije prilike, koje nije iskoristila.

Tim iz Đenove nakon ovog meča ima četiri boda više od Venecije, koja je u zoni ispadanja.