Đenova nestvarnim preokretom protiv Juventusa sačuvala nadu u opstanak (VIDEO)

"Grifini" gubili 1:0, došli do bodova golovima u 87. i šestom minutu sudijske nadoknade (2:1)

6733 pregleda 4 komentar(a)

Đenova je velikim preokretom u finišu pobijedila Juventus sa 2:1 u drugom meču 36. kola italijanske Serija A i sačuvala nadu da može do spasa.

Dva kola prije kraja "grifini" imaju bod manje prve ekipe u zoni spasa, Salernitane, koja doduše ima utakmicu manje.

Đenova do kraja gostuje Napoliju i dočekuje Bolonju, Salernitana igra kod kuće sa Kaljarijem i Empolijem, a gostuje Udinezeu.

"Stara dama" je još u prošlom kolu osigrala plasman u Ligu šampiona, pa ovaj meč nije imao takmičarski značaj za tim Masimilijana Alegrija.

Juve je ipak poveo na startu nastavka i nestvarno je kako je u finišu ostao praznih šaka.

U 48. minutu Paulo Dibala je sjajnim golom pogodio za 0:1.

Domaći su u finišu napravili pritisak, izjednačili su u 87. minutu preko Gudmundsona.

Imali su potom domaći zicer preko Amirija, ali je još veći zicer imao Juventus - šta je promašio Mojze Ken nakon dodavanja Morate, vjerovatno će ući u Top pet promašaja ove sezone.

Promašaj pogledajte OVDJE.

I onda, u posljednjim sekundama dodatka, penal za Đenovu i preokret - bivši igrač Juventusa Krišito je pogodio za 2:1.

Detalj koji je odlučio meč pogledajte OVDJE.