Prvi trofej Lajpciga: Sa penal ruleta do slave

6362 pregleda 0 komentar(a)
Fudbaleri Lajpciga slave, Foto: Reuters

Sezona u Njemačkoj je završena slavljem Lajpciga i velikom tugom Frajburga.

Lajpcig je nakon penal ruleta osvojio Kup i osvojio prvi veliki trofej u istoriji kluba.

Nakon 90 i 120 minuta bilo je 1:1, da bi u odlučujućim trenucima Lajpcigovi igrači bili mirniji, pogodili četiri šuta, dok su Frajburgovi Ginter i Demirović promašili gol...

Frajburg je poveo u 19. minutu golom Maksimilijana Egeštajna, bio je bolji rival, a kada je Lajpcig početkom nastavka ostao sa deset igrača izgledalo je da pobjednik može da se nasluti.

Ipak, Kristofer Nkunku, najbolji igrač Bundeslige ove sezone, donio je izjednačenje 15 minuta prije kraja.

Lajpcig je 2019. i prošle godine poražen u finalu, dva puta je bio vicešampion Bundeslige.