Novi poraz U21 selekcije: Irci prejaki u Dablinu

Izabranici Miodraga Vukotića izgubili 3:1 u pretposljednjem meču u kvalifikacijama

4183 pregleda 5 komentar(a)

Mlada fudbalaska reprezentacija Crne Gore je doživjela još jedan, ukupno peti poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Posljednji u nizu u Dablinu - izabranici Miodraga Vukotića izgubili su od Republike Irske rezultatom 3:1.

Bio je to meč apsolutne dominacije domaćina, dok je naša selekcija nešto bolji utisak ostavila u drugom poluvremenu.

Nakon nekoliko šansi, Irci su poveli u 40. minutu kada je mrežu Nikole Ivezića zatresao Vilijam Smolboun udarcem sa dvadesetak metara.

Drugo poluvrijeme je počelo prilikom Nikole Krstovića već u 48, a u 57. je postalo jasno da Crna Gora "klizi" u poraz.

Haotičnu reakciju odbrane "sokola" je iskoristio Liam Kerigan i donio laganih 2:0.

Irska je nakon toga imala još nekoliko zicera, iskoristila je samo jedan (Tajrik Rajt u 67), a jedini gol za crnogorsku selekciju je postigao Viktor Đukanović u 76. kada je rutinski zatresao mrežu.

Crna Gora je peta na tabeli u grupi F, odavno je izgubila sve šanse da se bori za vrh.

Posljednji meč igra u petak u Podgorici kada dočekuje Luksemburg.

REPUBLIKA IRSKA - CRNA GORA 3:1 (1:0)

Dablin - Stadion "Talagt". Sudija: Jan Petrik (Češka). Strijelci: Smolbon u 41, Kerigan u 57. i Rajt u 67. za Republiku Irsku, Đukanović u 76. minutu za Crnu Goru. Žuti kartoni: Smolbon (Republika Irska), Đukanović, N. Krstović, S. Krstović (Crna Gora).

Republika Irska: Maer - O'Konor, Kašin, Mekginis, Adaramola (84. Lajons) - Smolboun, Nos (64. Kilkeni), Koventri, Rajt - Kerigan, Kajode (64. Ferguson).

Crna Gora: Ivezić - Pešukić, Obradović, Babić, Šaletić - Brnović (60. S. Krstović), Janjić (59. P. Vukčević) - I. Vukčević (59. Mijović), Divanović (86. Striković), Đukanović - Krstović.