LIVE BLOG Koman osvojio Park prinčeva, Mbapeu poništena dva gola, Milanov bedem odbio sve nalete Sparsa

U 21 sat počele su prve utakmice 1/8 finala Lige šampiona: PSŽ - Bajern i Milan - Totenhem

26493 pregleda 4 komentar(a)
Koman nije slavio gol protiv svog bivšeg tima, Foto: Reuters
Završeno
22:58h

Milan je poslije 10 godina konačno upisao pobjedu u nokaut fazi Lige šampiona. I to potpuno zasluženo, jer je savladao Totenhem 1:0 golom Brahima Dijasa u 7. minutu.

"Rosoneri" su imali nekoliko šansi da uvećaju vođstvo, a Sparsi praktično nijednu.

22:56h

Na "San Siru" je peti od šest minuta nadoknade. Milan se sjajno brani, Totenhem nije ni zaprijetio.

22:55h

Završen je meč u Parizu. Bajern je slavio 1:0, ali je jasno da će PSŽ u revanšu biti opasan, jer će Kilijan Mbape vjerovatno biti spreman za 90 minuta.

22:52h

Pavar je završio utakmicu u 92. minutu zbog drugog žutog kartona. Faulirao je Mesija na desnoj ivici šesnesterca.

Izmjena: 23:02h
22:46h

I Vitinja je imao šansu u 86. minutu, ali je šutirao pravo u Jana Zomera.

22:45h

Nova velika šansa za Parižane. Mendeš je sjajno probio po lijevoj strani, ubacio loptu na 11-12 metara od gola, iz prve je šutirao Lionel Mesi, ali je Benžamen Pavar sjajno blokirao i poslao loptu u korner.

22:43h

Uzaludno slavlje za PSŽ - Kilijan Mbape je dao sjajan gol, ali je poništen zbog ofsajda asistenta Nuna Mendeša.

Pogledajte OVDJE tu situaciju.

22:40h

Velike šanse za Milan, 12 minuta prije kraja - De Ketelare je glavom pucao pored gola. Ostaje 1:0 za Milan, Totenhem se još nada da će izbjeći poraz na "San Siru".

Izmjena: 22:48h
22:34h

Prva velika šansa za Pari Sen Žermen, Mbape se poput gazele stuštio na gol Bajerna, ali je Zomer odbranio njegov udarac.

U nastavku akcije Nejmar je izblokiran, Mbape je ubacio loptu u mrežu, ali je bio u ofsajdu.

Pogledajte OVDJE.

Je li ovo najava uzbuđenja u finišu - još 15 minuta do kraja.

22:25h

Rekord "San Sira" - Milan je od prodaje ulaznica za meč protiv Totenhema inkasirao s 9.133.842 eura, daleko najviše u istoriji.

Meču prisustvuje 74.320 gledalaca.

22:24h

Donaruma spašava Pari Sen Žermen - odbranio je udarce Musijali i Pavaru.

22:20h

Legenda Milana Andrej Ševčenko bodri svoj nekadašnji klub protiv Totenhema.

22:17h

Kilijan Mbape ulazi na teren, 35 minuta prije kraja.

PSŽ sa najjačim napadačkim "arsenalom" juri zaostatak protiv Bajerna.

22:14h

Bajern vodi u Parizu, 53. minutu - ponovo Kingsli Koman, koji je presudio svom nekadašnjem klubu i u finalu Lige šampiona 2020.

Gol pogledajte OVDJE.

21:49h

Poluvremena u Parizu i Milanu: PSŽ - Bajern 0:0, Milan - Totenhem 1:0.

Bajern ima dominaciju na "Parku Prinčeva", bez velikih šansi, Parižani još čekaju trenutak inspiracije Mesija ili Nejmara.

Milan je poveo u 5. minuta protiv Totenhema golom Brahima Dijaza, a onda ograničio goste na jalovu inicijativu.

Brahim Dijas
21:45h

Pokušaj Kimiha sa 20-ak metara, odbrana Donarume - Bajern je zaprijetio, PSŽ odolio, u do sada najopipljivojoj situaciji na "Parku prinčeva", dva minuta prije odlaska na odmor.

21:25h

Prva polovina prvog poluvremena, bez pravih šansi i uzbuđenja na "Parku prinčeva", u sudaru PSŽ-a i Bajerna (0:0).

Zato, jedna zanimljivost:

Voren Zair-Emeri, 16-godišnjak u prvoh postavi PSŽ-a, nije bio ni rođen kada su njegovi saigrači Serhio Ramos i Lionel Mesi debitovali u Ligi šampiona.

21:08h

Vodi Milan protiv Totenhema - gol Brahima Dijasa, već u 5. minutu.

21:04h

Počele su utakmice na "San Siru" i "Parku prinčeva".

20:49h

Milan i Totenhem su igrali četiri puta u klupskoj istoriji, a londonski klub je bio uspješniji, jer je upisao dvije pobjede, uz dva remija.

Prvi put su se sreli davne 1972. u polufinalu UEFA kupa, kada su Sparsi na starom "Vajt Hart lejnu" pobijedili 2:1, a u revanšu odigrali 1:1 i potom u finalu istovjetnim rezultatima protiv Vulverhemptona došli do drugog od tri evropska pehara u klupskoj istoriji.

Totenhem je bio uspješniji i u osmini finala Lige šampiona u sezoni 2010/2011 - na "San Siru" je slavio 1:0 golom Pitera Krauča u 80. minutu, a u revanšu izdržao nalete Ibrahimovića, Robinja, Pata...