Moćni Lautaro prejak za Fiorentinu: Inter odbranio Kup Italije (VIDEO)

"Nerazuri" slavili 2:1 zahvaljujući fenomenalnom Argentincu, koji je režirao preokret već do poluvremena. Devet trofej Kupa Italije za Inter

5782 pregleda 1 komentar(a)
Lautaro Martines postiže gol za 2:1, Foto: Reuters

Fudbaleri Intera odbranili su trofej Kupa Italije, pobjedom nad Fiorentinom (2:1) na ispunjenom rimskom "Olimpiku".

Fiorentina, finalista Uefine Lige konferencija, iznenadila je finalistu Lige šampiona i povela već u 2. minutu, golom Nika Gonsalesa.

Tada se probudio Lautaro Martines, koji je sa dva gola režirao preokret već do poluvremena, postavivši konačan rezultat.

Argentinac je u 29. minutu izbjegao ofsaj nad asistenciju Marcela Brozovića i pogodio suprotni ugao.

Lautaro je u 37. minutu pravom akrobacijom nakon centaršuta Barele zakucao loptu u mrežu i donio veliko slavlje navijačima Intera.

Za "nerazure", ovo je deveti trofej Kupa Italije, kojim su se na drugom mjestu vječne liste izjednačili sa Romom. Neprikosnoven je Juventus sa 14 pehara Kupa.

Lacio ima sedam, dok je Fiorentina ostala na šest, a posljednji je osvojila 2001. godine.

Torino i Milan imaju po pet, Sampdorija četiri...