Benzema se golom oprostio od Reala, remi Atletika i Viljareala

Karim Benzema večeras odigrao posljednji meč u dresu Real Madrida

13318 pregleda 3 komentar(a)
Karim Benzema, Foto: Reuters

Ranije tokom dana saopšteno je da Karim Benzema nakon 14 godina napušta Real, a nekoliko sati kasnije Francuz se golom oprostio od Madriđana.

Real i Atletik Bilbao su igrali neriješeno u Madridu (1:1) u posljednjem kolu La Lige, a bod "merengesima" donio je Benzema kada je u 72. minutu pogodio iz penala.

Bio je to njegov 355. gol u dresu Reala.

Dva minuta kasnije Benzema je zamijenjen a ispraćen je ovacijama "Bernabeua".

Nisu Madriđani danas bili previše zainteresovani za igru, gosti su bili opasniji, a već u 10. minutu propustili sjajnu priliku da postignu gol. Dosuđen je penal za Bilbao, ali je Kurtoa odlično reagovao i odbranio penal Vesgi.

Gosti su, ipak, stigli do vođstva. U 49. minutu je Sanset iz drugog pokušaja matirao Kurtou.

U finišu meča je Rodrigo propustio veliku šansu i sa četiri-pet metara šutirao preko gola.

Real sezonu u La Ligi završava na drugom mjestu - iza Barselone, a ispred gradskog rivala Atletika, koji je večeras u gostima igrao neriješeno sa Viljarealom - 2:2.

Oba gola za "kolćonerose" postigao je Korea, strijelci za domaće bili su Džekson i Paskval.