Senzacija u Njemačkoj: Trećeligaš izbacio Bajern iz Kupa

Bajern vodio 1:0, Sarbriken preokrenuo i u 96. minutu stigao do pobjede

6036 pregleda 0 komentar(a)
Tomas Miler, Foto: Reuters

Fudbaleri Bajerna iz Minhena eliminisani su večeras u šesnaestini finala Kupa Njemačke, pošto su kao gosti poraženi od trećeligaša Sarbrikena sa 2:1.

Bajern je vodio od 16. minuta kada je mrežu domaćeg tima pogodio Tomas Miler, ali je Sarbriken do kraja preokrenuo i upisao veliku pobjedu. Prvo je u samom finišu prvog poluvremena izjednačio Patrik Zontajmer, a pobjedu Sarbrikenu donio je Marsel Gaus u 96. minutu.

Plasman u osminu finala obezbijedila je i Borusija Dortmund, koja je na svom terenu pobijedila Hofenhajm, pogotkom Marka Rojsa u 43. minutu.

Bajer Leverkuzen je u gostima bio ubjedljiv protiv Sandhauzena sa 5:2, dok je Frajburg završio takmičenje jer je poražen na domaćem terenu od drugoligaša Paderborna sa 3:1.

Dalje je prošla i Herta koja je u Berlinu pobijedila Majnc sa 3:0, dok je Ajntraht slavio protiv Viktorije u Kelnu sa 2:0.