Inter rutinski, lijep gol Dimarka, četvrta pobjeda u nizu u Seriji A

Inter na domaćem terenu savladao Frozinone 2:0

5193 pregleda 0 komentar(a)
Federiko Dimarko, Foto: Reuters

Fudbaleri Intera savladali su večeras Frozinone (2:0) u 12. kolu Serije A i upisali četvrtu pobjedu zaredom u domaćem šampionatu.

Inter je prvu šansu imao u 19. minutu, pokušao je Lautaro Martines, ali je Turati odlično odbranio i loptu izbacio u korner.

Domaća ekipa je imala inicijativu i do pogotka stigla dva minuta prije odlaska na odmor - Dimarko je sa lijeve strane, sa oko 35 metara matirao Turatija i postigao najljepši gol u Seriji A ove sezone.

Inter je prednost duplirao poslije dva minuta igre u nastavku, a gol iz penala je postigao Čalhanoglu. Prethodno je u šesnaestercu oboren Tiram.

Do kraja utakmice je Inter imao priliku preko Dimarka, a gosti su zaprijetili preko Kedire, Okolija i Markize.