Rodrigo novi lider, Real se vratio na vrh tabele

Real Madrid salvio protiv Granade sa 2:0, Rodrigo postigao sedam golova uz četiri asistencije u pet posljednjih utakmica

2926 pregleda 0 komentar(a)
Rodrigo je pogodio i u petoj utakmici zaredom, Foto: REUTERS

Real Madrid se vratio na vrh La Lige, pošto je u 15. kolu na "Santjago Bernabeu" savladao Granadu - 2:0.

Ekipa Karla Anćelotija ima 38 bodova, koliko i Đirona, ali "kraljevski klub" ima bolju gol razliku.

A uprkos kritikama na pretežak kalendar i broj povrijeđenih igrača u Realu, ekipa dobija u nizu i lansirala je nove lidere u odsustvu povrijeđenog Vinisijua Žuniora. Danas Real nije mogao da računa na osam igrača, čak pet prvotimaca, ali...

Braim Dias je pogodio za vođstvo u 26. minutu, a to mu je drugi gol uz asistenciju u posljednje četiri utakmice koje je igrao.

Šta tek reći za Rodriga, strijelca drugog gola u 57. minutu!? Na njegovom kontu su čak sedam golova i četiri asistencije u pet posljednjih utakmica Reala. Pogađao je u svakoj od njih.

Koliko je Rael odigrao dobru utakmicu pokazuje podatak da Granada nije šutnula u gol, jednom u finišu van okvira samo. Nije izvela nijedan korner!