Simeone na "slatkim mukama", koga god uvede u igru Atletiko igra odlično - Valensija "pala" nakon pet utakmica

Stefan Savić neprelazan u pobjedi Atletika nad Valensijom u 22. kolu La Lige - 2:0

9872 pregleda 1 komentar(a)
Samuel Lino je proslavio pogodak protiv bivših saigrača, Foto: REUTERS

Atletiko Madrid je imao izuzetno težak raspored sa dva gradska derbija koji su u Superkupu Španije i Kupu kralja sa Real Madridom išli u produžetke, Ćolo Simeone je kombinovao i pogodio - "kolćonerosi" su dobili Valensiju sa 2:0 u 22. kolu La Lige.

"Slijepi miševi" su bili podređena ekipa, Atletiko u odličnoj formi a Stefan Savić neprelazan svih 90 minuta. Tražili su početkom utakmice njegovu igru rukom ali je VAR bio neumoljiv - nije bilo penala.

A Atletiko je poveo golom Samuela Lina, koji je prošlu sezonu proveo na pozajmici baš u Valensiji - u četvrtom minutu nadoknade poluvremena mu je asistirao Antoan Grizman.

Argentinac Nahuel Molina je u 57. minutu asistirao sve boljem Memfisu Depaju za 2:0, a Simeone odmah obavio čak četiri izmjene, ali rezultat se nije promijenio.

Valensija je prekinula niz od četiri pobjede koje je zaslužila nakon remija sa Barselonom na "Mestalji".

Prethodno je Sevilja remizirala s Osasunom (1:1), a Bilbao je odigrao bez golova u Kadizu. Đirona je u prvoj utakmici danas slavila u Vigu protiv Selte sa 1:0.