Real na krilima golmana Lunjina skinuo Siti s trona, „kraljevski klub” zakazao polufinale sa Bajernom

Tim Karla Anćelotija eliminisao Mančester siti

55791 pregleda 21 reakcija 21 komentar(a)
Ažurirano: 18.04.2024. 00:04h
Završeno
23:57h

Evropa će dobiti novog šampiona nakon što je najtrofejniji klub na Starom kontinentu savladao aktuelnog prvaka - Real Madrid je u polufinalu nakon što je bio bolji od Mančester sitija.

Poslije 210 minuta fudbala u oba meča nije bilo pobjednika (3:3 pa 1:1), odlučivali su penali u kojima je razliku napravio golman „kraljevskog kluba” Andrij Lunjin.

Ukrajinac je u penal seriji zaustavio šuteve Bernarda Silve (prozreo je namjeru Portugalca da će šutirati po sredini), a onda i Matea Kovačića.

Tako je udarac za trijumf imao Antonio Ridiger i nije pogriješio, pa se Real osvetio „građanima” za eliminaciju u polufinalu prošle sezone.

Tim Karla Anćelotija je na „Etihadu” poveo u 12. minutu golom Rodriga, a Siti je do zasluženog izjednačenja stigao u 76. kada je Lunjina matirao Kevin de Brujne.

Belgijanac je desetak minuta kasnije imao veliku šansu za preokret, šutirao je preko gola, ali je Siti nastavio da dominira sve do sredine prvog produžetka.

Ipak, nije stvarao prilike za gol.

Real Madrid

Real je dugo imao samo jedan cilj, da dogura do penala, i to se isplatilo Anćelotiju. Penal seriju pogledajte OVDJE.

U polufinalu će se tako gledati klasik - duel Reala i Bajerna, koji je u dvomeču bio bolji od Arsenala.

Bavarci su u Minhenu slavili 1:0 (poslije 2:2 u Londonu), a jedini pogodak je postigao Džošua Kimih u 63. minutu.

Bajern i Madriđani su se do sada sastali 25 puta u Ligi šampiona - Real je slavio 12 puta, veliki rival 11, uz tri remija...

Drugi polufinalni par čine Borusija Dortmund i Pari Sen Žermen.

Prvi mečevi polufinala su 30. aprila i 1. maja, revanši 7. i 8. maja.

Izmjena: 00:04h
23:57h

Mančester siti - Real Madrid 1:1 (prvi meč 3:3)

De Brujne 76 - Rodrigo 12.

Bajern - Arsenal 1:0 (prvi meč 2:2) - kraj

Kimih 63.

Odigrano u utorak:

Barselona - Pari Sen Žermen 1:4 (3:2)

Borusija Dortmund - Atletiko Madrid 4:2 (1:2)

23:48h

Real Madrid je eliminisao aktuelnog šampiona Mančester siti - Lunjin je odbranio penale Silvi i Kovačiću, na drugoj strani je neprecizan bio samo Modrić.

23:46h

Peta serija penala:

Golman Ederson je pogodio za „građane”, a Ridiger bio siguran za plasman Reala u polufinale!

23:45h

Četvrta serija penala:

Foden je postigao drugi gol za Siti, a Naćo bio siguran, pa Real i dalje vodi - 2:3.

23:44h

Treća serija penala:

Lunjin je nadmudrio i Kovačića, a Vaskes donio prednost Realu - 1:2.

23:43h

Druga serija penala:

Očajan penal Silve, odbranio je Lunjin, Belingem je izjednačio na 1:1.

23:41h

Prva serija penala:

1:0 - Alvares je matirao Lunjina, Ederson je odbranio šut Modrića.

23:34h

Vrhunac uzbuđenja u četvrtfinalu - penali u duelu Sitija i Reala.

23:23h

Karvahal više nije mogao, ušao je Eder Militao.

Mijenja i Siti - umjesto De Brujnea i Akanđija ušli su Kovačić i Stouns.

23:18h

Počeo je drugi produžetak u Mančesteru.

23:16h

Real je zaprijetio, i to kako - Ridiger je na ivici peterca bio sam, ali je šutirao preko gola. Završen je prvi produžetak.

23:11h

Vinisijus je napustio teren, požalio se i na povredu, ušao je Lukas Vaskes.

23:08h

Siti dominira, Real se brani kako zna i umije - tako je od početka drugog poluvremena.

22:59h

Počeo je prvi produžetak na „Etihadu”, Pep Gvardiola je napravio izmjenu - ušao je Alvares umjesto Halanda.

22:56h

Produžeci u Mančesteru - 1:1 nakon 90 minuta. Real je izdržao nalete Sitija u posljednjih 15 minuta, pa se ide u dodatnih 30. Možda i do penala...

22:55h

Bajern je u polufinalu - savladao je Arsenal u Minhenu golom Kimiha i čeka boljeg iz duela Mančester sitija i Real Madrida.

Bio je to revanš po ukusu Bavaraca nakon 2:2 u Londonu, iako je na „Alijanc areni” mirisalo na produžetke sve do 63. minuta kada je domaćin opasnije napade krunisao golom Džošue Kimiha.

Bajern Minhen

Omaleni vezista je pogodio glavom na centaršut Rafaela Gereira i stavio tačku na dvomeč.

22:40h

Velika šansa za Siti koji je mogao do preokreta - Doku je pronašao De Brujnea, a ovaj sa 16 metara šutirao visoko preko gola.

22:35h

76' - GOOOOL, Siti je izjednačio protiv Reala na 1:1.

Doku je napravio pometnju čim je ušao u igru, a De Brujne nakon nespretne intervencije Ridigera matirao Lunjina. Gol Belgijanca pogledajte OVDJE.