„Crnogorska” Vojvodina nadigrala Partizan, Zvezda odbranila titulu

Božidara Bandovića sa Vojvodinom čeka finale Kupa Srbije 21. maja

10830 pregleda 6 komentar(a)

Fudbaleri Crvene zvezde su odbranili šampionsku titulu u Superligi Srbije, pošto su na svom terenu pobijedili TSC 2:1 u utakmici 33. kola.

Zvezda je povela u 55. minutu golom Pitera Olajinke, izjednačio je Ivan Milosavljević u 60, a trijumf domaćinu je osigurao Šerif Endiaje u 75. minutu.

„Crveno-bijeli” su tako osvojili sedmu uzastopnu šampionsku titulu, ukupno 35. u klupskoj istoriji.

Zvezdi je za pehar bio dovoljan i bod, jer je Vojvodina nešto ranije savladala Partizan u Humskoj - 3:2.

Timu koji vodi crnogorski trener Božidar Bandović je trijumf u 94. minutu donio Njegoš Petrović, nakon što je gubio 1:0 i vodio 2:1.

U sastavu Novosađana, koje 21. maja čeka veliki meč - finale Kupa protiv Crvene zvezde, bili su crnogorski reprezentativci Andrija Radulović i Vukan Savićević, među stativama se našao Lazar Carević, dok su Asmir Kajević i Ivan Vukčević bio na klupi za rezerve.

Četiri kola prije kraja je Vojvodina od četvrtog mjesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencije, ali trofej u Kupu bi učinio i da osigura kartu za evropsku scenu.