Podgorica ubjedljiva na startu turnira NLB ABA2 lige na Zlatiboru

Tim Dragana Radovića je večeras savladao Šibenku - 91:74

5190 pregleda 0 komentar(a)
Dobar na debiju: Brendon Slaj, Foto: ABA Liga/Dragana Stjepanović

Košarkaši Podgorice odlično su otvorili učešće na drugom "balonu" NLB ABA2 lige - ekipa Dragana Radovića je večeras na Zlatiboru savladala Šibenku 91:74.

Crnogorska ekipa je stigla do druge pobjede ove sezone u ABA2 ligi, dok je hrvatski predstavnik pretrpio treći poraz.

Šibenka je na početku utakmice povela 12:6, a onda je uslijedila serija Podgorice, koja je na krilima Brendona Slaja napravila seriju 10:0 i povela 16:12.

U drugoj četvrtini je Podgorica napravila seriju 8:0 povela 42:27 i od tada je prednost samo rasla.

Tokom drugog poluvremena Podgorica je imala 32 razlike (73:41) i do kraja meča nije bilo uzbuđenja.

"Čestitam momcima na pobjedi. Pred 'balon' sam se pribojavao, jer naša liga još nije počela, imali smo trenažni proces i neke prijateljske utakmice, tako da nam je ovo bila prava provjera u kojoj nismo znali kako ćemo da reagujemo. Uhvatili smo dobar ritam, nametnuli svoj plan igre, pa nam je razlika na poluvremenu dala za pravo da u nastavku ne opteretimo igrače", rekao je nakon utakmice trener Podgorice Dragan Radović.

Najefikasniji kod Podgorice bio je Marko Kljajević sa 16 poena i šest skokova. Slaj je utakmicu završio sa 13 poena i šest asistencija, a Milutin Đukanović, Filip Anđušić i Dejlen Kunc sa po 10 poena.

Na drugoj strani je najbolji bio Forman sa 17 poena.

Podgorica u srijedu (21) igra protiv Spartaka, koji je danas bio bolji od banjalučkog Borca (79:68).