Senzacija u Beogradu i rezultat koji odgovara Budućnosti: Partizan izgubio od Splita

Split u Beogradu slavio 74:67

11871 pregleda 5 komentar(a)

Budućnost Voli je u derbiju 19. kola ubjedljivo savladala Crvenu zvezdu (84:62), a onda dočekala i dobre vijesti iz Beograda, gdje je Split napravio senzaciju i savladao Partizan - 74:67.

Budućnost je sada sama na drugom mjestu i ima pobjedu više od "crno-bijelih" i Cedevita-Olimpije, koji su na diobi treće pozicije.

Do kraja regularnog dijela "plavi" će gostovati Cedeviti, koja je slavila u prvom meču u Podgorici, a onda će krajem marta dočekati Partizan.

Splićani su u finišu prvog poluvremena napravili seriju 10:0 i na odmor otišli sa 11 poena viška - 44:30.

Poslije trojke Vuka, gosti su u Beogradu, u trećoj četvrtini imali maksimalnih 19 razlike (53:34). Partizan je u jednom momentu prišao na minus devet (61:52, slobodna bacanja Nanelija), ali nije mogao do preokreta.

Najefikasniji kod Splita je bio Šorter sa 18 poena, Saliven je dodao 15.

Kod Partizana je samo Naneli imao dvocifreni učinak (10 poena).