Podgorica na korak od plej-ofa

Tim Dragana Radovića upisao sedmu pobjedu u NLB ABA2 ligi

3308 pregleda 1 komentar(a)

Sedma pobjeda za košarkaše Podgorice i ozbiljan korak ka plasmanu u plej-of NLB ABA2 lige.

Podgoričani su u prvom meču na turniru u Širokom Brijegu savladali Cedevitu junior 85:79, pa dva kola prije kraja regularnog dijela imaju sedam trijumfa i četiri poraza.

Cedevita je bolje otvorila utakmicu, u jednom momentu druge četvrtine je imala i plus 10 (35:25), ali se tim Dragana Radovića vratio do poluvremena kada je bilo neriješeno - 43:43.

Ključna je bila serija 12:2 sredinom posljednjeg perioda kojom je podgorička ekipa došla do 12 poena prednosti (78:66). Protivnik nakon toga više nije imao šansi...

Marko Kljajević je bio najefikasniji u Podgorici sa 19 poena, Dejlen Kunc je postigao 15 (šest skokova i četiri asistencije), koliko i Brendon Slaj, koji je imao i 12 uspješnih dodavanja...

Podgorica u četvrtak od 18 sati igra protiv Pelistera, a posljednji meč je u subotu (15) kada je rival Helios.

Sutjeska, koja je u ponedjeljak nadigrala Helios (74:53), u srijedu se sastaje sa Šibenkom od 21 sat.