Partizan osvojio „Moraču”, SC Derbi sve dalje od plej-ofa

„Studenti” nisu mogli da pariraju aktuelnom šampionu

22417 pregleda 40 reakcija 6 komentar(a)

Mini seriju od tri najteže moguće utakmice košarkaši SC Derbija su otvorili porazom u duelu sa aktuelnim šampionom AdmiralBet ABA lige.

„Studenti” su na svom terenu izgubili od Partizana (84:78) pa su dva kola prije kraja regularnog dijela na diobi osmog mjesta, posljednjeg koje vodi u plej-of regionalnog takmičenja.

Ako se zna da ekipa Dejana Jakare do kraja još gostuje Crvenoj zvezdi i igra protiv Budućnost Volija, te da je u tim mečevima autsajder, jasno je da je pred osvajačem ABA Superkupa veoma težak posao na putu do doigravanja.

SC Derbi i Split imaju isti broj pobjeda na osmoj poziciji, Podgoričani su bolji u međusobnom skoru, pa je neophodno da na kraju regularnog dijela budu makar izjednačeni po broju trijumfa sa Splićanima koji su u ovom kolu na svom terenu izgubili od Cibone.

Nije Partizanu ni večeras bilo jednostavno u glavnom gradu Crne Gore.

SC Derbi je dobro šuterski otvorio utakmicu, trojke su pogađali Mateo Drežnjak i dva puta Obri Dokins, a prvu opipljivu prednost je imao nešto više od dva minuta do kraja prve četvrtine kada je Drežnjak donio plus osam (24:16).

Do maksimalnih devet razlike u prvom poluvremenu podgorički tim je dolazio u dva navrata - 29:20 poslije trojke Luke Bogavca, te 33:24 kada je poentirao Vasilije Baćović.

Nakon toga je uslijedila serija Partizana 9:0 (33:33), ali je finiš drugog perioda pripao SC Derbiju koji je taj dio igre zaključio atraktivnim zakucavanjem Dokinsa nakon asistencije Borne Kapuste za 41:38.

Nastavak je donio mnogo veću agresivnost evroligaša koji je bitno popravio odbranu, u napadu su se pitali Kevin Panter i Balša Koprivica za preokret i potpunu kontrolu rezultata - tako se u posljednji period ušlo sa plus pet (63:58) u korist tima Željka Obradovića.

Derbi u 3. minutu 4. četvrtine sa linije penala - pogađali su Mateo Drežnjak i Igor Drobnjak - smanjio na 67:65 prije nego su Džejms Naneli i Panter na drugoj strani vratili pristojnih šest razlike „crno-bijelima” (71:65).

Bio je to, ustvari, početak kraja SC Derbija, jer je Partizan povećavao razliku i na 2.51 do kraja utakmice stigao do najveće prednosti - 80:69 poslije zakucavanja Koprivice.

Mladi centar je sa 20 poena i osam skokova bio najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu, Naneli je postigao 17, a Panter 16...

U SC Derbiju je jedini igrač sa dvocifrenim učinkom bio Dokins (21).

Partizan je tako upisao 18. trijumf, sada ima isti učinak kao Budućnost i za sedam dana takođe u „Morači” slijedi direktan duel sa Podgoričanima za poziciju broj dva.

SC DERBI - PARTIZAN 78:84 (26:20, 15:18, 17:25, 20:21)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.650. Sudije: Javor (Slovenija), Radojković, Kardum (Hrvatska).

SC Derbi: Bogavac 9 (2-1), Pavlićević, Vučeljić, Hadžibegović 9 (3-2), Baćović 8 (3-2), Ivišić 9 (4-3), Dokins 21 (2-2), Drobnjak 5 (5-3), Drežnjak 7 (6-5), Todorović, Kapusta 7 (2-2), Mirković 3 (4-3).

Partizan: Smit, Koprivica 20 (4-4), Panter 16 (1-1), Smailagić 7 (1-1), Jaramaz 2 (1-0), Naneli 17 (4-4), Trifunović 2, Anđušić 5 (1-0), Doužer 5, Ponjitka 2, Kaminski 4 (2-2), Kaboklo 4.