Veliki preokret u nastavku, Lovćen savladao Borac

Izabranici Zorana Abramovića savladali su večeras Borac 31:27 (13:18), u utakmici 12. kola SEHA lige.
64 pregleda 0 komentar(a)
Andrija Pejović, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 09.12.2012. 19:06h

Rukometaši Lovćena zadržali su nepobjedivost na domaćem terenu koja traje još od 29. februara (poraz od Metalurga) - zahvaljujući velikom preokretu u drugom poluvremenu, izabranici Zorana Abramovića savladali su večeras Borac 31:27 (13:18), u utakmici 12. kola SEHA lige.

To je šest pobjeda Cetinjana u regionalnom takmičenju, u kojem imaju i dva remija i tri poraza.

Borac je, sa druge strane, doživio deveti poraz.

Crveni su na početku očigledno previše potcijenili protivnika, pa su u prvo poluvrijeme ušli prilično ležerno, što su Banjalučani iskoristili i na odmor otišli sa prednošću od čak pet golova (13:18).

U nastavku utakmice viđena je, međutim, potpuno drugačija slika na terenu. Izabranici Zorana Abramovića su prvo napravili bedem u odbrani – sjajni Daskaloski na golu i odlični Lasica u odbrani, gostima nijesu dozvolili da u nastavku postignu više od devet golova.

S druge strane, velikim brojem kontri i polukontri, Cetinjani su punili mrežu Borca, predvođeni raspoloženim kapitenom Markovićem i Pejovićem.

Nošen večeras odličnom publikom, domaćin je, tako, već u 56. minutu stigao nedostižne prednosti (29:25).

“Prezadovoljan sam ishodom meča, posebno tim što smo ovu godinu završili bez poraza kod kuće. Loše smo odigrali prvo poluvrijeme, malo potcijenili goste. Ipak, u drugom dijelu i napad i odbrana su bili na nivou, zbog čega smo došli do nove pobjede”, kazao je nakon utakmice golman Lovćena, Zlatko Daskaloski.

Nažalost, što zbog zime, a što zbog TV prenosa rukometašica, u dvorani je bilo oko 200 ljudi, pa akcija da se pomogne mladim djevojčicama sa Cetinja Ivani, Andrei i Sari, koje boluju od cerebralne paralize, nije naišla na očekivani odziv.

Lovćen - Borac 31:27 (13:18)

Cetinje - SC “Lovćen”. Gledalaca: oko 400. Sudije: Načevski i Nikolov (Makedonija). Sedmerci: Borac 2 (2). Isključenja: Lovćen 4, Borac 10 minuta.

Lovćen: Abramović (dvije odbrane), Daskaloski (20 odbrana), Lipovina, Jovetić, Popović 1, I. Radović, Marković 8, S. Vujović 3, Pejović 7, Drašković 2, M. Radović 3, L. Vujović 1, Perišić 3, Nikolić 1, Lasica 2.

Borac: Ljubišić (14 odbrana), Haselić (jedna odbrana), Vranješ, Janković 3, Građan 2, Hercegovac, Tešić, Crnogaća, Mikić 5 (2), Rađenović 3, Obradović 9, Delić, Trivundža 5, Ćelić.