„Sokoli” preletjeli Kipar, klasa Jovetića dovoljna za prvu pobjedu

Crnogorska reprezentacija slavila 2:0 u Nikoziji na startu Lige nacija

60555 pregleda58 komentar(a)
05.09.2020. 20:02h
18:26h

Pauza za osvježenje u Nikoziji. Crna Gora može da žali za velikom šansom Bećiraja koji je u 15. minutu glavom šutirao pored gola sa četiri metra.

18:18h

Cionis je sa 20 metara zagrijao dlanove Mijatovića, a onda je glavom pokušao i Pitas.

18:15h

Još jednu priliku je imala naša selekcija. Bakić je glavom šutirao pored gola u 15. minutu.

18:12h

Opet je probao Bećiraj, ali ovog puta veoma loše sa ivice kaznenog prostora.

18:09h

Velika šansa za Crnu Goru - Bećiraj je sa pet metara promašio gol nakon fantastičnog centaršuta Hakšabanovića.

18:04h

Prvi ozbiljan napad na meču, i to pred golom Crne Gore. Loše je reagovao Antonijadis.

17:59h

Počeo je meč u Nikoziji.

17:47h

Crna Gora i Kipar su se do sada sastali tri puta i u sva tri duela je bilo neriješeno.

U kvalifikacijama za Mundijal 2010. je bilo 2:2 i 1:1, a 2018. u prijateljskom meču 0:0.

17:16h

Startnu postavu Kipra čine: Kirjakidis - Antoniu, Laifis, Karo, Viler - Kastanos, Kusulos, Cioni - Pitas, Hristofi, Ilia.

Izmjena: 18:19h
17:11h

Pored debitanta Dina Islamovića i Jovetića, s klupe šansu čekaju Danijel Petković, Matija Šarkić, Deni Hočko, Aleksandar Šofranac, Marko Janković, Vukan Savićević, Vladimir Jovović, Aleksandar Šćekić i Darko Bulatović.

16:49h

Meč u Nikoziji igra se po izuzetnom teškom vremenu - trenutna temperatura je 37 stepeni.

16:43h

Poznat je sastav naše selekcije. Iznenađenje - Stevan Jovetić je na klupi.

Možda, ipak, i nije iznenađenje, jer je as Monaka tek izašao iz povrede i odigrao samo 15-ak minuta za svoj tim prošle sedmice u prvenstvu Francuske.

Meč sa Kiprom počinju: Mijatović - Marušić, Savić, Vujačić, Raspopović - Kosović, Vukčević - Boljević, Bakić, Hakšabanović - Bećiraj.

Na poziciji lijevog beka, koja je prilično sporna, igra dešnjak Momčilo Raspopović.

Na klupi je i jedini debitant Dino Islamović, napadač Rozenborga.

Izmjena: 17:33h
16:33h

Fudbalska reprezentacija Crne Gore od 18 sati igra prvi meč u Grupi 1 C Lige nacija.

Prvi rival je Kipar u Nikoziji.

Nakon očajnog prethodnog ciklusa, koji su "sokoli" završili sa samo tri boda iz osam mečeva u kvalifikacijama za EURO, očekivanja nisu visoka, već skromna – da se makar popravi utisak, u takmičenju sa timovima sličnog kvaliteta, kakvi su Kipar, Luksemburg i Azerbejdžan.