Budućnost propustila veliku šansu, Sarajevo ide na Seltik

Pratite live blog utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope između Sarajeva i Budućnosti

49206 pregleda57 komentar(a)
Duel Grbića i Sušića, Foto: Klix.ba
24.09.2020. 22:00h
20:46h

Poluvrijeme u Zenici 1:1.

Sarajevo je počelo žestoko, povelo u 4. minutu, ali se Budućnost brzo stabilizovala i pokazala da može da se nosi sa prvakom BiH i da ga nadigra.

Izjednačenje je donio Panajotis Moraitis u 44. minutu.

Budućnost je oštećena sredinom poluvremena, kada sudija Sančes nije isključio Rahmanovića, koji je nakon faula nagazio Milića.

20:45h
20:43h

44. minut - 1:1,  Panajotis Moraitis.

Sjajna akcija Budućnosti. Asistencija Terzića i efektna realizacija grčkog napadača. Njegov prvi gol u sezoni, ali u kakvom trenutku.

20:38h

Žuti karton za Sekulića.

20:35h

Žuti karton za Ahmetovića zbog simulacije faula u šesnaestercu.

20:33h

34. minut - prva šansa za Budućnost, koja igra dobro u ovim trenucima. Moraitis je lijepo primio loptu, tukao iz teške pozicije - zamalo pored lijeve stative. Centimetri su odlučivali.

20:26h

Gužva na terenu nakon grubog faula Rahmanovića nad Milićem. Dobio je žuti karton, a morao je i crveni - vezista Sarajeva je nakon faula nogom nagazio igrača Budućnosti po leđima.

Španac Sančes je pogriješio...

20:20h

20. minut - opet je Sarajevo lako došlo do šanse. Fanimo je centrirao, Tatar bio sam na 12-13 metara, uhvatio volej, a Dragojević odbio u korner.

20:12h

Nema uzbuđenja nakon gola domaćih. Budućnost se stabilizovala, nije dozvolila Sarajevu da na krilima ranog vođstva napravi jači pritisak.

20:03h

4. minut - 1:0 za Sarajevo.

Prva opasna akcija i odmah gol - Benjamin Tatar.

Rahmanović je probio desnoj strani, ubacio na peterac, Dragojević odbio loptu, a Tatar hitro reagovao i pogodio.

20:00h

Počeo je meč u Zenici.

18:54h

Pobjednik meča igraće u plej-ofu sa Seltikom, ukoliko slavni škotski klub večeras opravda ulogu apsolutnog favorita protiv letonske Rige.

Utakmica će se igrati ili u Podgorici, ili u Zenici.

18:52h

Budućnost je do trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope došla nakon senzacije protiv Astane u Kazahstanu (1:0). Na startu evropskog ljeta izgubila je od Ludogoreca u Podgorici 3:1, u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona .

Sarajevo, prvak BiH, je pobijedilo velški Konahs Ki u prvom kolu kvalifikacija za LŠ, a u drugom je "bordo" tim izgubio od bjeloruskog Dinamo Bresta (2:1), uz nekoliko veoma diskutabilnih sudijskih odluka.

18:44h

Fudbaleri Budućnosti od 20 sati gostuju Sarajevu u Zenici u meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Podgorički "plavi" igraju najvažniji meč na evropskoj sceni, ako iznenade šampiona BiH prvi put će doći u plej-of rundu.

Trener Mladen Milinković izvešće isti tim koji je iznio meč sa Astanom u Kazahstanu.

Budućnost: Dragojević, Milić, Čuković, Adžić, Sekulić, Raičković, Mirković, Grbić, Terzić, Ivanović, Moraitis.

Na klupi su: Pavličić, Babić, Vujačić, Đuričković, Bojović, Janketić, Zarubica.

Trener Sarajeva Vinko Marinović, takođe, nije iznenadio, odbranu Budućnosti napašće opasni Tatar, Fanimo i Ahmetović.

Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Šerbečić, Dupovac, Pidro, Pejović, Rahmanović, Sušić, Tatar, Fanimo, Ahmetović.

Na klupi su: Džafić, Bešić, Hebibović, Velkoski, Salčin, Đokanović, Handžić.