Triler pripao Interu: "Nerazuri" srušili Fiorentinu i poništili majstorsku partiju Riberija

Bilo je 4:3 na "Meaci"

7772 pregleda1 komentar(a)

Sedam golova, četiri preokreta i pobjeda Intera - teško je opisati premijeru "nerazura" u sezoni protiv Fiorentine predvođene majstorom Frankom Riberijem.

"Viola" se naigrala fudbala na "Meaci", Riberi sa svih strana napadao odbranu rivala i činio čuda dok je imao snage. I na kraju - Inter je golovima Lukakua i D'Ambrozija u 87. i 89. minutu slavio 4:3.

Fiorentina je odmah povela preko Kuamea, Inter u finišu prvog poluvremena poravnao kada je strijelac bio Lautaro Martines.

Agentinac je početkom nastavka natjerao Ćekerinija da zatrese sopstvenu mrežu i činilo se da će favorit tada zagospodariti terenom.

U jednom momentu je i bilo tako, ali kontranapadi Fiorentine na čelu s Riberijem su bili čudesni - prvo je asistirao Kastroviliju za 2:2, a onda i Kjezi za novi preokret.

Antonio Konte je potom s klupe uveo svu artiljeriju koja je mogla da okrene stvari (Sančes, Hakimi, Vidal i Naingolan) i to mu se isplatilo u finišu.

Trio Sančes-Hakimi-Lukaku je režirao izjednačenje, a onda je D'Ambrozio glavom stavio tačku na meč.