"Plavi" jedini neporaženi: Veliki trijumf Budućnosti protiv Zvezde u Beogradu

Crnogorski šampion slavio 67:65

47580 pregleda64 komentar(a)
06.12.2020. 21:56h
19:04h

Volden je kaznio lošu odbranu Budućnosti i pogodio trojku za 49:44, a onda se upisao Rid za 51:44.

19:00h

Edžim je pogodio uz dodatno slobodo bacanje za plus osam - 49:41.

19:00h

Počela je treća četvrtina, Budućnost vodi 44:39. Dobra odbrana Zvezde, pa faul Rida.

18:47h

Budućnost ima plus pet na poluvremenu - 44:39 nakon fenomenalne partije Nikole Ivanovića koji je za 14 minuta na parketu upisao 20 poena, uz samo jedan promašaj iz igre (8-7).

Šest koševa je upisao Džastin Kobs, po pet Melvin Edžim, Luka Mitrović i Danilo Nikolić...

U Zvezdi su po sedam postigli Tejlor Ročesti i Marko Jagodić-Kuridža.

18:08h

Serija Zvezde 7:0, sada vodi 10:6.

18:07h

Dobra odbrana Budućnosti, nakon četiri i po minuta rezulta je 6:6.

18:03h

Plus tri za Budućnost - 6:3 nakon poena Danila Nikolića. Uzvratio je Lojd trojkom - 6:6.

18:02h

Novi poeni Kobsa, potom se Budućnost odbranila. Vode "plavi" 4:3.

18:01h

Prvi poeni na meču, postigao ih je Kobs, a onda je Hol pogodio pod faulom i iskoristio dodatno bacanja - 3:2 za domaćina.

18:00h

Počeo je meč u dvorani "Aleksandar Nikolić", i to kontrafaulom Kuzmića.

17:57h

Petorka Budućnosti na startu meča je: Dela Vale, Kobis, Edžim, Danilo Nikolić i Rid.

17:40h

Veliki rivali su posljednji međusobni meč odigrali 13. oktobra prošle godine kada su Podgoričani u Beogradu slavili 89:81.

Za pretposljednji dan 2019. je bio zakazan i duel u "Morači", ali se Zvezda iz bezbjednosnih razloga nije pojavila, pa je poražena službeno 20:0.

17:25h

Pakleni niz od 11 utakmica za 30 dana kreće sa najtežeg gostovanja u ABA ligi - od 18 sati košarkaši Budućnost Volija igraju protiv Crvene zvezde u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić".

Biće to duel neporaženih, okršaj po mnogima glavnih kandidata za titulu - Zvezda u derbi ulazi sa skorom 8-0, Budućnost je zbog pandemije koronavirusa odigrala svega pet utakmica.