Težak udarac za crnogorsku košarku: Francuska otpisala "crvene" sa Eurobasketa

21:52h

Nastavio je Popović u sjajnom ritmu - 15 poena, 39:33.

21:35h

Crna Gora vodi 37:31 na poluvremenu.

Dobra odbrana, prava energija, uz probleme sa ofanzivnim skokom rivala, ali kada se sve sabere veoma dobra igra "crvenih".

Blista Petar Popović sa 13 poena, čeka se da prorade Kobs i Ivanović, dobar učinak Marka Simonovića...

21:33h

Tehnička greška Abisija, pogađa Kobs jedno bacanje, a Popović ponovo veoma samouvjeren u prodoru. Izborio je faul i pogodio oba puta, 13 poena - 37:29.

21:29h

Ponovo Popović, naš najbolji igrač na meču i plus osam 34:26. Već 11 poena ima Popović.

21:22h

Odlična partija Petra Popovića, devet poena za njega - 31:24 za Crnu Goru.

21:19h

Trojka i Kobsa, nakon lijepog napada - 29:23, četiri i po minuta prije kraja poluvremena.

21:18h

Trojka Popovića na isteku napada - 26:21.

Dobra akcija Francuske, Šasan završava zakucavanjem - 26:23.

21:14h

Crna Gora čuva prednost, veoma dobro izdanje u dosadašnjem dijelu meča - 23:19, ali mnogo je posla u duelu sa jakim Francuzima.

Izmjena: 21:55h
21:10h

Sedam poena ima Marko Simonović, 20:17 za Crnu Goru. Na drugoj strani pogađa Butsiel - 20:19.

21:06h

Dobra četvrtina za Crnu Goru, odbrana na visokom nivou, fizička i atletska prednost Francuza nije se osjetila - 17:13 nakon 10 minuta.

21:05h

Nikola Ivanović saviše od pola terena uz zvuk sirene - 17:13.

21:03h

Efektan napad, sjajan protok lopte i zakucavanje Marka Simonovića, 14:10.

21:00h

Ušao je Tomas Ertel, pogodio prvi šut - 10:10.

20:55h

Poeni Đurišića sa linije bacanja, na drugoj strani Mbaje i Outara - 10:8.

Petar Popović sa četiri vezana poena, za plus 4 - 8:4.

20:52h

Dobar prodor Kobsa, koš uz faul - 4:3.

20:49h

Jedno bacanje je pogodio Radončić, 1:3. Korektna odbrana "crvenih" na početku meča, problemi su u napadu...

20:48h

Poslije skoro dva minuta - trojka Mbaeja, 3:0 za Francusku.

Serija promašaja Crne Gore...

20:46h

Kobs, Popović, Radončić, Đurišić i Bjelica - to je petorka Crne Gore.

20:20h

Crnogorska košarkaška reprezentacija od 20 i 45 igra sa Francuskom pretposljednji meč u kvalifikacijama za Eurobasket.

Utakmica istine - samo pobjeda nad najjačom ekipom u grupi ostavlja "crvene" u igri za plasman u završnicu, nakon što je Velika Britanija u prvom meču podgoričkog "balona" savladala Njemačku.

Francuzi još nisu matematički izborili prolaz, tako da će i oni imati veliki takmičarski motiv, jer bi ako izgube, sjutra protiv Britanije, igrali duel za plasman.