Paljba "plavih": Budućnost trojkama u drugom poluvremenu srušila Mornar

Drugi meč polufinala se igra u petak u Baru, eventualna majstorica u utorak u "Morači"

Atraktivno zakucavanje Rida na pas Ivanovića za 54:53.

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:55h

Budućnost ima poen prednosti na poluvremenu - 52:51.

Pulen je pogodio uz faul dvije desetinke prije kraja, onda i iskoristio dodatno slobodno bacanje.

Domaćin je u prvom dijelu promašio 10 od ukupno 25 slobodnih bacanja, a Mornar imao odličnog Bjelicu.

Crnogorski reprezentativac je upisao 12 poena (bez promašaja iz igre), a ima i tri skoka. Poen manje je postigao Pulen.

Najefikasniji kod "plavih" je Kobs sa 14 koševa.

21:52h

Budućnost ima najveću prednost nakon koša Mitrovića i pogotka Edžima sa penala - plus šest (51:45).

21:48h

Pulen je trojkom smanjio minus gostiju na 46:45, a onda je zakucao Zoran Nikolić za 48:45 u korist Budućnosti. Pavićević je tražio tajm-aut na 88 sekundi do kraja poluvremena.

21:44h

Budućnost je promašila čak devet od 20 slobodnih bacanja, Jeremić je pogodio trojku za 42:41, a uzvratio je Kobs - 44:41.

21:43h

Stao je napad Mornara, Budućnost mnogo bolje brani pik igru rivala.

21:41h

Rid je promašio oba slobodna bacanja, a trener Mornara Mihailo Pavićević je zbog prigovora zaradio tehničku grešku.

Vodi Budućnost 42:38.

21:38h

Plus tri ima Budućnost nakon poena Kobsa i Edžima - 41:38.

21:36h

Budućnost ponovo vodi - 37:36.

21:34h

Kobs je smanjio na 36:34, a onda je Bjelici sviran namjeran faul nad Ridom.

21:30h

Vajthed je pogodio jedno slobodno bacanje, Mornar ima pet poena prednosti - 34:30.

21:26h

Poeni Popovića, pa Gordića, Mornar vodi 33:30 na startu druge dionice.

21:24h

Mornar ima plus tri nakon 10 minuta igre - 31:28.

21:23h

Sedam vezanih poena Bjelice - Mornar vodi 31:28.

21:21h

Bjelica je zaustavio nalet Budućnosti i prekinuo seriju 9:0 za izjednačenje 26:26, a onda i pogodio uz faul.

Mornar opet ima prednost - 29:26.

21:19h

Zakucavanje Popovića za prvo vođstvo Budućnosti - 26:24. Tajm-aut Pavićevića na dva minuta i šest sekundi prije kraja prve četvrtine.

21:17h

Serija "plavih" 7:0 za izjednačenje 24:24.

21:16h

Trojka Ivanovića, Budućnost je na minus dva - 24:22. Plejmejker Budućnosti je već na sedam postignutih poena.