Budućnost propustila priliku da napravi brejk: Poraz "plavih", serija se seli u Podgoricu

Treći put zaredom dva trenutno najjača kluba i najbolja tima odlučivaće o košarkaškom šampionu eks-Ju regiona, s tim da je prošle godine sezona prekinuta zbog koronavirusa

37791 pregleda105 komentar(a)
18.05.2021. 22:41h
21:38h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:22h

Gotovo je prvo poluvrijeme - Zvezda vodi 55:41.

Domaći su od starta u vođstvu, u 12. minutu su imali maksimalnih 20 poena prednosti (37:17), da bi Budućnost u nekoliko navrata uspjela da smanji na deset poena zaostatka. Ipak, poslije prvih 20 minuta tim Dejana Radonjića ima 14 poena prednosti.

Mnogo poena postigli su domaći iz reketa, a najefikasniji je Ognjen Dobrić sa 17. Lendri Noko je dodao 13, a Džordan Lojd 10 poena.

Kod Budućnosti jedini je raspložen Danilo Nikolić - 13 poena, bez promašaja iz igre.

21:18h

Danilo Nikolić bez promašaja iz igre, pogađa prvi put za dva poena 50:38.

21:10h

Danilo Nikolić pogađa treću trojku iz trećeg pokušaja. Budućnost smanjuje zaostatak - 43:33.

21:08h

"Plavi" su imali nekoliko napada da smanje zaostatak ispod deset poena. Nijesu uspjeli, pa je Dobrić pogodio oba bacanja - 43:30.

21:03h

Budućnost je smanjila zaostatak, Dela Vale je pogodio tri bacanja - 37:25. Serija Budućnosti 8:0.

21:00h

Druga trojka Danila Nikolića, pa koš Edžima - 37:22. Tajm-aut Radonjića.

20:58h

Lojd je pogodio trojku pa dva bacanja, 20 poena prednosti za domaće - 37:17. Budućnost je iz igre pogodila tri šuta.

20:57h

Počela je druga četvrtina. Pogađa Dobrić - 32:17.

20:54h

Gotova je prva četvrtina, Budućnost na 13 poena zaostatka. Zvezda od samog starta vodi, a nakon prvih deset minuta rezultat je 30:17.

20:52h

Pogađa Davidovac, pa Danilo Nikolić trojku - 27:15.

20:50h

Danilo Nikolić je pogodio oba slobodna bacanja - 25:12.

20:49h

Dobrić pogađa trojku, Zvezda ide na 15 razlike - 25:10.

20:47h

Crvena zvezda večeras lako stiže do poena iz reketa i kontroliše situaciju. Milojević je pozvao još jedan tajm-aut - 22:10.

20:45h

Beograđani nakon prvi put imaju dvocifrenu prednost - 18:8.

20:42h

Ivanović oba puta siguran sa penala, na drugoj strani Dobrić, pa Hol pogađaju - 16:7.

20:39h

Dobrić na jednoj, pa prvi poeni Nikole Ivanovića na drugoj strani - 12:5.

20:38h

Melvin Edžim pogađa sa linije slobodnih bacanja - 10:3.

20:37h

Zvezda je agresivna u odbrani, Budućnost još bez koša iz igre. Noko zakucava - 10:1.