Favoriti sigurni - pobjede Holandije, Austrije i Engleske

Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

Puno prilika ali nema golova u Amsterdamu, Foto: Reuters
13.06.2021. 23:05h
18:32h

Pandev će 27. jula napuniti 38 godina, pa je najstariji strijelac evropskih prvenstava nakon Ivice Vastića, bivšeg reprezentativca Austrije.

18:28h

Izjednačenje - grešku odbrane Austrije je iskoristio Goran Pandev i pogodio za 1:1.

Ovdje pogledajte pogodak legendarnog asa.

18:20h

Austrija je povela protiv Sjeverne Makedonije - iz prve šanse je pogodio Štefan Lajner u 18. minutu.

Marsel Zabicer je sjajnim cenatršutem sa lijeve strane na drugoj stativi pronašao beka Menhengladbagha, koji se sjajno ubacio i pogodio drugi gol u 30. nastupu za Austriju.

Gol pogledajte ovdje.

17:27h

Sjeverna Makedonija debituje na EP protiv Austrije u grupi C od 18 sati na stadionu u Bukureštu. U istoj grupoi od 21 sat Holandija dočekuje Ukrajinu na "Johan Krojf areni" u Amstrdamu.

Ausrija i Sjevna Makedonija

su objavili sastave:

16:52h

Engleska drugi meč grupe D igra isto na "Vembliju", protiv Škotske 18. juna, istog dana na "Hampden parku" u Glazgovu Hravtska igra sa Češkom

16:50h

Englezi su slavili 1:0 protiv Hrvatske. Opširnije ovdje.

Džad Belingem najmlađi debitant na EURO, Sterling najkorisniji igrač Engleske.

Izmjena: 16:55h
16:39h

I 17-godišnji Belingem je dobio šansu, van igre kapiten Hari Kejn, na drugoj strani Petković umjesto Rebića a potom i Pašalić umjesto Kovačića.

Englezi sve bliži prvoj pobjedi u prvim utakmicama evropskih prvenstava.

16:27h

Prvi igrač iz velikog dvojca na terenu, umjesto Fodena napadač Mančester junajteda, Rašford u 71, minut ranije Vlašić je ušao umjesto Brozovića a Brekalo je zamijenio Kramarića.

16:21h

Prva prilika za Hrvatsku, ali Rebić je sa 14 metara ljevicom loše zahvatio loptu u 65. minutu

16:13h

Rahim Sterling je iskoristio nevjerovatnu brzinu i na pas Filipsa pogodio mrežu Livakovića, 1:0 u 57. minutu

16:11h

Prvi šut u okvir gola Engleske, Modrić je probao iz daljine ali lako za Pikforda. U udarcima u gol 1:1, u kornerima 1:0. Hrvati smanjuju posjed Engleske

16:04h

Sautgejt i Dalić isu ništa mijenjali u sastavu timova na startu drugog pluvremena.

15:48h

Italijanski sudija Danijele Orsato je svirao kraj poluvremena, Engezi opasniji, ali osim šanse Fodena na startu Hrvati nisu strahovali.

15:40h

Hrvatska je potpuno otupila napade Engleske od sredine poluvremena, a Garet Sautgejt će razmisliti da pokrene igru uvođenjem igrača Liverpula i Mančester junajteda.

Prvi put još od 1992. u startnoj postavi Gordog Albiona nema nijednog igrača dva najtrofejnija kluba sa Ostrva!

15:28h

Nakon uvodnih 20-tak minuta Hrvatska uspostavlja terensku ravnotežu, napadi engleskih fudbalera sve manje opasni.

15:12h

Poput "Gazprom arene", i na "Vembliju" su se čuli zvižduci kada su igrači Engleske kleknuli na koljeno kao znak podrške borbi protiv rasne diskriminacije. Hrvati nisu podržali akciju, smatrajući da to nije u skladu sa njihovom tardicijom i uz obavještenje HNS-a, da njihovi reprerzentativci poštuju sve vjere i nacije, saigrače i protivnike svih boja kože, što su kroz karijere doklazali.

15:07h

Engleska je sjajno počela utakmicu sa Hrvatskom na startu grupe D na "Vembliju", ali je Fol Foden uzdrmao stativu u 6. minutu.

Izmjena: 15:12h
14:53h

Dva engleska dječaka dosanjali su san - Mejson Maunt i Deklan Rajs su igrali kao dječaci u Čelsiju.

13:48h

Poznati su i sastavi Engleza i Hrvata za današnji meč na "Vembliju".

Engleska: Pikford - Voker, Stouns, Mings, Tripije - Rajs, Filips - Sterling, Maunt, Foden - Kejn.

Hrvatska: Livaković - Vrsaljko, Ćaleta-Car, Vida, Gvardiol - Kovačić, Brozović, Modrić - Perišić, Rebić, Kramarić.

13:06h

Pjesma "Three Lions (Football's Coming Home)" u izvođenju komičara Dejvida Badijela i Frenka Skinera i benda “Lightning Seeds” nastala je uoči Evropskog prvenstva 1996. godine. Tačno tri decenije ranije Engleska je na domaćem tlu postala šampion svijeta, pa je u javnosti vladalo mišljenje da je tog ljeta, 1996. godine došao trenutak za evropsku krunu. Englezi nisu uspjeli, eliminisani su u polufinalu od Njemačke. Nešto drugačija verzija lansirana je dvije godine kasnije u Francuskoj, da bi na prethodnom Mundijalu u Rusiji ponovo zaživjela, kada su Englezi stigli do polufinala, gdje su izgubili od Hrvatske.

Tri godine kasnije, Englezi i Hrvati sastaju se na "Vembliju" u prvom meču ovogodišnjeg Evropkog prvenstva. Englezi ponovo vjeruju da će se fudbal vratiti kući.