Pratite najnovije vijesti sa Evropskog prvenstva

61953 pregleda8 komentar(a)
16.06.2021. 23:04h
16:27h

Velika šansa za Rusiju - iz drugog plana se ubacio Žemaljedinov, šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

16:17h

Lod je pokušao sa desetak metara, ali je njegov udarac blokiran.

16:14h

Ponovo je probao Puki, ali je njegov udarac odbranio Safonov.

16:12h

Pokušao je Golovin sa preko 20 metara, ali je lopta otšla pored gola.

16:10h

Temu Puki je bio u prilici da postigne pogodak, ali ponovo dobro interveniše Divejev.

16:05h

Počelo je drugo poluvrijeme - Finska mora promijeniti stil igre i krenuti u napad, ukoliko želi da dođe makar do boda.

15:51h

Poluvrijeme u Sankt Peterburgu - Rusija protiv Finske vodi 1:0, gol je postigao Aleksej Mirančuk u drugom minutu sudijske nadoknade. Bio je to prvi Mirančukov pogodak u dresu reprezentacije nakon dvije godine.

Rusija je imala već posjed i dobru šansu preko Ozdojeva. Na drugoj strani najbolju priliku imao je Pohjanpalo, čiji je udarac blokirao Divejev. Napadač Finske je u trećem minutu zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Izmjena: 15:59h
15:47h

Rusija je povela u sudijskoj nadoknadi - nakon kombinacije sa Dzjubom, Aleksej Mirančuk je savladao Hradeckog.

Gol pogledajte OVDJE.

15:26h

Nakon sudara sa O'Šonesijem, fudbaler Rusije, Mario Fernandes je nezgodno pao i povrijedio se. Umjesto njega ušao je Vjačeslav Karavajev.

15:20h

Šansa za Pohjanpala, ali je Divejev u posljednjoj sekundi blokirao šut.

15:10h

Velika šansa za Rusiju - Ozdojev je sa nekih desetak metara šutirao preko gola.

15:03h

Finska je postigla pogodak, koji je poništen zbog ofsajda.

15:02h

UEFA je suspendovala fudbalera Austrije, Marka Arnautovića, koji će propustiti sjutrašnji meč protiv Holandije.

15:00h

Počeo je meč Finske i Rusije.

14:37h

Meč Finske i Rusije sudiće Dani Makelije.

14:32h

Igrači Finske poželjeli su brz oporavak fudbaleru Danske, Kristijanu Eriksenu.

14:14h

Poznati su i sastavi Finske i Rusije:

Finska: Hradecki - Toivio, Arajuri, O'Šonesi - Šiler, Kamara - Raitala, Lod, Uronen - Puki, Pohjanpalo.

Rusija: Safonov - Kuzjajev, Džiklja, Divejev, Fernandes - Ozdojev, Barinov, Zobnjin - Golovin, Mirančuk, Dzjuba.

13:26h

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić u srijedu je najavio bolje izdanje "vatrenih" u preostale dvije utakmice na Evropskom prvenstvu, u petak (18 sati) protiv Češke, te sljedećeg utorka protiv Škotske u Glazgovu.

Hrvatska je protiv Engleske na startu grupe D izgubila i pokazala slabost u napadačkom dijelu, a Vlašić je u tom meču dobio posljednjih 20 minuta.

Češka u dvoboj s Hrvatskom ulazi s tri boda osvojena pobjedom 2:0 nad Škotskom i kao vodeća ekipa u grupi. .

"Oni imaju tri boda, ali mislim da će i oni ići na pobjedu. To je Evropsko prvenstvo i želiš da pobijediš u svakoj utakmici, da se dokažeš. Mislim da će biti jako teška utakmica. Mogu reći da ćemo dominirati, imati posjed, napadati, ali to ne zavisi samo o nama nego i o njima. Mogu oni imati čudesan dan, biti jači na svakoj lopti. Mi moramo da se prilagodimo svemu i nadam se da ćemo biti puno opasniji nego što smo bili", kazao je Vlašić.