Debakl u 2. poluvremenu - Norveška za 21 minut dala 20 golova, „lavice” samo pobjeda protiv Južne Koreje ostavlja u igri

Rukometašice Crne Gore minut prije kraja poluvremena vodile 13:11, a onda potpuno nestale sa terena i dozvolile protivnicama da na početku 51. minuta povedu čak 31:18

55445 pregleda153 komentar(a)
29.07.2021. 12:45h
09:27h

Novi sedmerac, novi gol Radičević za 5:5 u 11. minutu.

09:23h

"Lavice" dobro koriste igračicu više i golovima Radičević iz sedmerca i Jauković iz igre stižu do izjednačenja u 7. minutu (4:4).

Dobro funkcioniše i odbrana 5:1.

09:17h

Crna Gora ne koristi dva prva napada, Norveška preko Bratset i Herem stiže do 2:0. Sada je 3:2, nakon što su se upisale Grbić i Klikovac.

09:17h

Selektorka Bojana Popović je izvršila izmjenu u sastavu - umjesto golmanke Anastasije Babović, među 14 je lijevo krilo Ivona Pavićević.

To možda znači da će Majda Mehmedović igrati više na bekovskoj poziciji, jer je na lijevom krilu i Dijana Mugoša.

U startnoj postavi su krila Mehmedović i Jovanka Radičević, bekovi Đurđina Jauković, Itaan Grbić i Andrea Klikovac, pivotkinja Ema Ramusović i golmanka Ljubica Nenezić.

09:09h

U 3. kolu Olimpijskih igara u Tokiju, rukometašice Crne Gore igraju sa najdominantnijom svjetskom nacijom, Norveškom.

Skandinavke su u prva dva kola rutinski savladale Južnu Koreju (39:27) i Angolu (30:21), dok su "lavice" na startu bile ubjedljive protiv Afrikanki (33:22), a potom iznenađujuće poražene od Japana (29:26).

Ovo će biti osmi međusobni meč dviju selekcija, a 2012. su igrale dva finala - Norveška je na Olimpijskim igrama u Londonu, uz pomoć sudija Šarlot i Žili Bonaventure, koje i danas dijele pravdu, slavila 26:23, Crna Gora se revanširala na Evropskom prvenstvu u Srbiji poslije 80 minuta igre (34:31).

Posljednji susret odigran je u martu, kada su Jovanka Radičević i saigračice na startu kvalifikacionog turnira za Tokio slavile 28:23.