Tuhelova mašina se zahuktava: Čelsi rutinski slavio na otvaranju

"Plavci" savladali Kristal Palas - 3:0

10092 pregleda0 komentar(a)

Čelsi je imao start kakav je menadžer Tomas Tuhel mogao samo da poželi.

"Plavci", koji su po mnogima najveći konkurent Mančester sitiju za titulu, otvorili su Premijer ligu sigurnom pobjedom nad Kristal Palasom - slavili su 3:0.

Markos Alonso je u prvom poluvremenu iz slobodnog udarca načeo goste na čijoj klupi sjedi Patrik Vijeira, a potom se upisao i Kristijan Pulišić.

Čelsi nije rizikovao, Palas je bio daleko od šansi da ugrozi favorita, a onda je prvi pogodak u Premijer ligi postigao štoper Trevo Šaloba, 22-godišnji defanzivac.

Everton je na debiju Rafaela Benitesa savladao Sautempton na "Gudisonu" - 3:1.

Vodili su gosti preko Armstronga, a onda su u nastavku trijumf "karamelama" donijeli Rišarlison, Abdulaje Dukure i Kalvert-Luin.

Džejmi Vardi je majstorijom riješio meč Lestera protiv Vulverhemptona (1:0), a odličan je na povratku u englesku elitu bio Votford.

Na "Vikaridž roudu" je pala Aston Vila - 3:2 (bilo je 3:0), dok je Brajton pobijedio Barnli na "Tarf Muru" (2:1).