Letonija odoljela i uzela bod u Podgorici: Baraž je sada daleko

Crna Gora nakon večerašnjeg remija ima osam bodova i nalazi se na četvrtom mjestu u grupi G. Drugoplasirana Norveška ima pet bodova više

67625 pregleda83 komentar(a)
07.09.2021. 23:15h
21:23h

Holandija je ubjedljiva protiv Turske - 3:0. Depaj sa penala.

A treći gol postigla je i Norveška protiv Gibraltara. Drugi gol Halanda.

21:23h

38. minut - šutirao je Bećiraj glavom, ali pravo u golmana Ozolsa.

21:19h

34. minut - Letonija u kontri, ali Kosović zaustavlja Gutkovskisa.

21:15h

Pola sata igre, nema golova u Podgorici. Crna Gora je opasnija, tim Miodraga Radulovića ima veći posjed lopte, ali mreža Letonije miruje.

21:12h

Norveška postiže i drugi gol protv Gibraltara, strijelac Erling Haland.

Gol pogledajte ovdje.

21:08h

Povela je i Norveška protiv Gibraltara - 1:0.

Strijelac Torstved, gol pogledajte ovdje.

21:03h

Holandija vodi 2:0 protiv Turske. Strijelac Memfis Depaj.

Još jedna sjajna akcija, a gol pogledajte ovdje.

20:59h

15. minut - velika prilika za Letonce. Duga lopta na Uldrikisa, koji je glavom proigrao Gutkovskisa. Fudbaler Letonije je pokušao da prebaci Mijatovića, ali nije uspio.

Gutkovskis u šansi za Letonijufoto: Savo Prelević

Potom u narednom napadu Adam Marušić trese mrežu, ali je nakon konusltacija sa VAR sobom gol poništen.

Marušićfoto: Reuters
20:53h

8. minut - još jedna akcija Crne Gore i ponovo je pokušao Kosović, ali je šutirao preko gola.

20:51h

Holandija je povela protiv Turske u Amsterdamu. Strijelac Klasen nakon fenomenalne timske akcije.

20:49h

4. minut - prvi žuti karton. Zapisan je Gutkovskis, koji je laktom u lice udario Marka Vešovića.

20:48h

3. minut - prva šansa za Crnu Goru. Hakšabanović je ubacio loptu, Kosović glavom šutirao preko gola.

20:45h

Počeo je meč u Podgorici.

20:26h

Prvi put u Crnoj Gori na večerašnjoj utakmici koristiće se VAR sistem.

Za kontrolu u VAR sobi biće zadužen poznati njemački arbitar Feliks Cvajer, kojem će pomagati sunarodnik Robert Vesel.

Glavni arbitar na terenu je još jedan Njemac - Harm Osmers.

20:15h

Najavu večerašnjeg meča pročitajte ovdje.

19:03h

Fudbalska reprezentacija Crne Gore od 20 i 45 igra protiv Letonije šesti meč u grupi G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

U trećem septembarskom duelu, a nakon dva teška - najteža - gostovanja Turskoj (2:2) i Holandiji (0:4), ponovo neće biti Stevana Jovetića, kapitena i najboljeg strijelca, koji se povrijedio na sinoćnjem treningu.

Izostaje i druga zvijezda Stefan Savić, koji je u Ajndhovenu dobio drugi žuti karton.

Jovetića mijenja Fatos Bećiraj, koji će biti i kapiten, dok umjesto Savića igra Igor Vujačić, koji je propustio meč sa Holandijom zbog kartona.

U tim se vraćaju Mijatović, Hakšabanović, Kosović i Đurđević.

Crna Gora: Mijatović - Vešović, Vujačić, Tomašević, Radunović - Kosović, Šćekić, Hakšabanović, Marušić - Đurđević, Bećiraj.

Letonija: Ozols - Savalnieks, Dubra, Černomordijs, Jurkovskis - Emsis, Zjunins - Uldriks, Kamešs, Ilkaunieks - Gutkovskis.

Nakon pet kola, Crna Gora ima sedam bodova, Letonija četiri. U prvom meču u Rigi, naš tim je slavio 2:1, preokretom i sjajnim Jovetićevim golovima.

U isto vrijeme počinju i ostali mečevi u grupi. U derbiju se sastaju Holandija i Turska, dok Norveška ima lak posao protiv Gibraltara.

Turska ima 11, Holandija i Norveška po deset bodova.