„Lavovi” od zlata, Simić je svjetsko čudo!!!

Nestvaran rezultat, Crna Gora savladala Sloveniju 33:32 i izborila plasman u glavnu fazu 15. Evropskog prvenstva

86064 pregleda210 komentar(a)
Nemanja Grbović na večerašnjem meču, Foto: Reuters
17.01.2022. 21:44h
19:11h

Božo Anđelić drži Crnu Goru u igri - 26:28.

19:09h

Miloš Vujović prvi put pogađa sa krila, ali uzvraća Gašper Marguč - 25:27 (47. minut).. Kastelic opet pogađa praznu mrežu za 25:28, Simić je kasnio stotinku.

19:09h

Grbović odlično pogađa.

19:07h

Branko Vujović igra perfektno, dijeli lopte kao najbolji srednji bek, a sada je Anđelić iskoristio to i smanjio, ali je Nejc Cehte brzo vratio tri razlike.

19:07h

Cepelin za Slovence, Makuc je povisio na 22:25.

19:06h

Kastelic brani šut Ševaljeviću sa šest metara, a zatim i Lasici.

19:05h

Srećom, isključenje i za Nika Henigmana.

19:04h

Crna Gora je imala napad za izjednačenje, ali je pogriješila, a potom je i Božo Anđelić isključen. Dolenec iz sedmerca pogađa za 22:24 (42. minut).

19:02h

Nažalost, nalet je zaustavljen, drugi put na dva minuta je isključen Vuk Lazović.

19:01h

Kontra za Crnu Goru, Grbović smanjuje na 22:23 (40. minut).

19:00h

Branko Vujović osmi put - 21:23 (39. minut).

18:59h

Opet igrač više za Crnu Goru, Radojica Čepić to odmah koristi i smanjuje na 20:23 (38. minut).

18:58h

Umalo da Čepić opet ukrade loptu, ali se nesrećno odbila do Blagotinšeka koji pogađa, a onda Kastelic brani šut Branku Vujoviću i golom preko cijelog terena kažnjava naš napad 7 na 6.

18:57h

Ista akcija, sada se Grbović iskupio i smanjio na 19:21.

18:55h

Isključenje za Makuca, Grbović je ostao sam, ali je promašaj baš veliki.

18:52h

Crna Gora gubi loptu u prvom napadu u 2. poluvremenu, a Tilen Kodrin ne prašta. Branko Vujović svojim sedmim golom smanjuje, ali Domen Makuc fenomenalnim pogotkom vraća rekordnih plus četiri (17:21). Božo Anđelić je opet precizan.

18:38h

"Lavovi" su podbacili u odbrani, dozvoljavali Slovencima da olako dolaze u zicer situacije, zbog čega na velikom odmoru imaju minus tri.

Čini se da je moglo da bude i drugačije, ali je Urh Kastelic odbranio nekoliko zicera i napravio razliku.

Ovo može da se stigne, samo da odbrana bude malo bolja...

18:36h

Kastelic je odbranio i zicer Marku Lasici, ali je Branko Vujović dao šesti gol za 16:19. Srećom, Matović je odličan u finišu i čuva tih dostižnih minus tri.