Budućnost u trileru izborila utakmicu odluke sa Partizanom, Micov meč-viner

29019 pregleda36 komentar(a)
Micov na meču sa Partizanom, Foto: KK Budućnost Voli
15.05.2022. 22:52h
21:57h

Odličan Peri, efektan prodor - 45:34, Peri ima deset poena. Ledej u seriji - sedam posljednjih poena je postigao za Partizan.

21:56h

Dva bacanja je ubacio Peri za 43:31, da bi Ledej ubacio trojku iz ugla za 14 poen (43:34).

21:55h

41:31 nakon dva minuta igre u 3. četvrtini.

21:36h

Budućnost vodi 38:27 na poluvremenu.

Popović je sa pet poena u pet sekundi lansirao "plave" do maksimalne prednosti u meču lošeg kvaliteta, promašaja i grešaka.

Budućnost je bolja, i koliko-toliko mirnija na terenu, igra i sa više energije.

Partizan je pogodio jednu trojku iz deset pokušaja, a promašio je deset od 18 slobodnih bacanja.

21:36h

Trojka Popovića, pa oduzeta lopta i polaganje u posljednjoj sekundi - 38:27.

21:31h

Konačno malo košarke - lijepa akcija Kobsa i Zorana Nikolića, koji je zakucao loptu, 33:25.

21:26h

Popović iz tranzicije, 29:21, pa zakucavanje Koprivice, 29:23.

21:24h

Kako loš period igre, bez ritma, promašaji na obje strane, konfuzija. Poslije tri minuta stigao je koš, Madar je pogodio za 27:21.

21:19h

27:19, Budućnost dobrom odbranom čuva prednost, mnogo bolja energija "plavih" u meču u kome je dosuđen već 21 faul, nakon 14 minuta igre.

21:14h

Četiri poena Budućnosti, Partizan na nuli nakon dva minuta - 24:17.

21:09h

Ledej je najopasniji igrač Partizana i u 2. meču - 20:17 na kraju 1. četvrtine.

21:05h

Dobra odbrana Budućnosti, šut Ledeja na isteku napada i preko ruke - i pogodak za tri, 18:14.

20:59h

Četiri poena u nizu Jagodić-Kuridže, 16:9.

20:55h

Lesor drži Partizan, 12:8, šest poena ima Francuz.

20:54h

12:6, nakon trojke Kobsa, sredina prve četvrtine.

20:48h

7:2, četiri poena Zorana Nikolića.

20:47h

3:0, trojka Perija koji nije mogao ništa da pogodi u Beogradu.

20:46h

Startne petorke

19:16h

Košarkaši Budućnost Volija od 20 i 45 u Podgorici igraju protiv Partizana drugu utakmicu polufinala plej-ofa Admiralbet ABA lige.

Beogradski tim prvi međusobni duel pred svojim navijačima dobio je 82:66.

U polufinalu igra se na dvije pobjede.

Beogradskom timu pripala su i oba međusobna duela u prvenstvu. Partizan je u svojoj dvorani slavio 75:66, a u Podgorici 80:72.

U drugom polufinalu rivali su Crvena zvezda i Cedevita Olimpija.

Crvena zvezda je slavila u prvom meču 93:82, a drugi se igra u ponedjeljak.