Lazović spasao pobjedu protiv uporne Gruzije, „ajkule” na korak od 2. mjesta u grupi

"Ajkule", koje su na startu poražene od Mađarske, posljednji meč u grupi igraju u subotu protiv Brazila

27654 pregleda29 komentar(a)
Marko Petković na večerašnjem meču, Foto: Szilard Koszticsak/MTI/AP
23.06.2022. 21:11h
19:55h

Crna Gora - Gruzija 4:3 - Šušijašvili je matirao Lazovića.

Izmjena: 20:01h
19:53h

"Ajkule" su u napadu ušle u nervozu. Ostalo je 4:2 nakon još jednog prokockanog napada s igračem više.

19:50h

Odbranila se Crna Gora, a onda promašila još jedan zicer u nizu. Šubladze je zaustavio Matkovića. Ostalo je 4:2.

19:50h

Gruzija će nakon tajm-auta imati napad s igračem više i šansu da smanji na 4:3.

Na golu "ajkula" je sada Dejan Lazović, dok se Petru Tešanoviću pored vode ukazuje medicinska pomoć.

19:46h

Gruzija je smanjila na 4:2, nakon odgledanog snimka sudije su potvrdile inicijalnu odluku - strijelac je Bitadze.

19:43h

Počela je druga četvrtina, prvi napad ima Gruzija.

19:42h

Kraj prve četvrtine - Crna Gora ima sigurnu prednost, vodi 4:1 nakon osam minuta igre.

Dva pogotka Matkovića, po jedan Đurđića i Perkovića.

19:41h

"Ajkule" imaju tri gola prednosti - drugi put se upisao Matković i donio 4:1 na 38 sekundi prije kraja prve četvrtine.

19:39h

Ovog puta greške nije bilo - Perković je lako pogodio za 3:1 u napadu s igračem više.

19:38h

Nijsu crnogorski vaterpolisti iskoristili napad sa dva igrača više - promašili su Petković, pa Vučurović.

19:36h

Prvi gol Gruzije - smanjila je na 2:1 preko Vasića.

19:35h

Pogodak Đurđića za 2:0 u napadu sa igračem više.

19:31h

Vodi Crna Gora - 1:0 golom Matkovića nakon 28 sekundi igre.

19:30h

Počeo je drugi meč crnogorskih vaterpolista na Svjetskom prvenstvu.

19:14h

Crna Gora je večeras kompletna, nakon što je prvu utakmicu protiv Mađarske propustio Bogdan Đurđić.

"Ajkule" će tako nastupiti u sastavu: Lazović, Mršić, Vučurović, Averka, Čučković, Popadić, Radović, Đurđić, Perković, Banićević, Matković, Petković, Tešanović.

19:12h

Koronavirus je napravio pometnju na Svjetskom prvenstvu, jer je zbog zaraze otkazan duel grupe C između Italije i Kanade.

Kanađani, naime, imaju tri pozitivna slučaja u ekipi, jedan više od dozvoljenog, pa je moguće i da budu izbačeni sa SP.

Kako je saopšteno, Fina bi odluku o nastupu Kanade trebalo da donese večeras.

19:10h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore od 19.30 igra drugi meč na Svjetskom prvenstvu.

I najvažniji, jer od ishoda duela sa Gruzijom zavisi i kakav je put "ajkula" do četvrtfinala.

Ako opravdaju ulogu favorita, izabranici Vladimira Gojkovića će ptaktično osigurati drugo mjesto u grupi, što bi dovelo i do lakšeg protivnika u osmini finala.

Naime, u slučaju da Crna Gora upiše trijumfe i protiv Gruzije i Brazila u subotu, za plasman u četvrtfinale bi se borila sa Japanom, trećeplasiranom ekipom grupe B.