Budućnost pala sa devetoricom na Islandu, Breidablik u finišu do sigurne prednosti pred revanš

30428 pregleda55 komentar(a)
21.07.2022. 23:11h
22:00h

Poluvrijeme na Islandu - nema golova u duelu Breidablika i Budućnosti.

Počelo je šansom domaćina već u 2. minutu, odmah zatim je uzvratio Đukanović, a onda su sve do 35. minuta Islanđani kontrolisali stvari.

Budućnost je bila opasna iz prekida, kada je dva puta izblokiran Milošević, a isti igrač je u finišu bio opasan kada je probao sa tridesetak metara.

21:59h

Tražili su domaći penal nakon kontakta Đuričkovića i Torvaldsona, ali sudija Šurman je pokazao da se igra nastavi.

21:58h

Oslabio je pritisak domaćina, počela je sudijska nadoknada prvog poluvremena.

21:54h

Milošević je šutirao sa 30 metara u 40. minutu, nije to bilo daleko od desne stative.

21:48h

Mijović je po desnoj strani prošao u svom stilu, namjestio se na lijevu nogu, ali je izblokiran.

21:44h

Budućnost je mogla do vođstva nakon kornera Terzića.

Milošević je izblokiran u dva navrata, potom i Đuričković, ostalo je 0:0.

21:42h

Pola sata igre, domaćin potpuno kontroliše stvari na terenu, Budućnost se povukla.

21:39h

Duel Bašahšehira i Makabi Netanje je završen neriješeno - 1:1.

Bolji iz tog dvomeča će seu 3. kolu sastati sa pobjednikom duela Breidablik - Budućnost.

21:38h

Opasnost pred golom Dragojevića - Einarson je probao, potom i Svantorson atraktivno makazicama.

21:33h

Pao je ritam nakon prvih 7-8 minuta u kojima su i viđene dvije šanse na obje strane.

21:20h

Đukanović je probao iz prve sa preko 20 metara, lak je to bio plijen za domaćeg golmana Einarsona.

21:17h

Uzvratila je Budućnost već u trećem minutu - Đukanović je šutirao preko gola nakon centaršuta Đuričkovića.

21:15h

Velika šansa već u drugom minutu za domaćina - glavom je sa sedam metara pored gola šutirao Svantorson.

21:14h

Počeo je meč u Kopavoguru.

20:50h

Fudbaleri Budućnosti od 21.15 nastavljaju evropski put - čeka ih duel u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija.

Rival je Breidablik na Islandu, lider tamošnjeg šampionata i tim kojem i pripada uloga favorita protiv "plavih".

Trener Podgoričana Aleksandar Nedović je dao povjerenje timu koji je prošlog četvrtka u Prištini remizirao protiv Lapija i prošao u narednu rundu.

Na golu je Dragojević, četvorku u odbrani čine Đuričković, Dakić, Adžić i Ražnatović, u veznom redu su Janković, Mirković i Terzić, a Mijović, Milošević i Đukanović u napadu.

Sastav Breidablika: A. Einarson - Gunlaugson, Muminović, Margeirson, Ingvarson - V. K. Einarson, Sigurjonson, Ejlofson, Svantorson, Torhalson, Torvaldson.

Revanš je narednog četvrtka pod Goricom, bolji iz ovog dvomeča će se u 3. rundi sastati sa pobjednik duela Bašahšehir - Makabi Netanja.

Izmjena: 21:02h