„Ajkule” uz oscilacije lako savladale Gruziju, napad na momente izvanredan

Vaterpolisti Crne Gore na startu Evropskog prvenstva u Splitu savladali Gruziju 14:11 i na mahove pokazali da bi napad, u kojem su se mučili na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti i Superfinalu Svjetske lige u Strazburu, mogao da im bude veliko oružje

22333 pregleda5 komentar(a)
29.08.2022. 12:54h
10:52h

Crna Gora igra izuzetno u napadu, pogotovo sa igračem više, jer je novu šansu odmah iskoristio Vladan Spaić za 8:4 na nešto više od 11 minuta igre.

10:51h

Odmah odgovor Crne Gore, Marko Petković je povisio na 7:4.

10:50h

Treći gol Gruzije sa igračem više, treći put je precizan Marko Jelača za 4:6.

10:48h

Averka koristi napad sa igračem više, Crna Gora prvi put ima plus tri (6:3).

10:45h

Dejan Lazović već ima pet odbrana, Irakli Razmadze nijednu, jer su crnogorski vaterpolisti pet puta pogađali u okvir gola i tresli mrežu, a dva puta šutnuli pored stative.

10:43h

Gruzija prvi put ne koristi napad sa igračem više, Lazović brani šut Šušijašvilija. Kraj 1. četvrtine, Crna Gora vodi 5:3.

10:41h

Goleada se nastavlja, pogađa i Bogdan Đurđić. Proteklo je pet minuta i 39 sekundi, a mreže su se tresle već osam puta.

Izmjena: 12:54h
10:40h

Gruzija opet koristi napad sa igračem više, ponovo je precizan 39-godišnji Zagrepčanin Hrvat Marko Jelača, koji je smanjio na 4:3.

10:39h

Sada Averka i pogađa sa šest metara, Crna Gora na početku 6. minuta vodi 4:2.

10:38h

Miroslav Perković se oslobodio beka Gruzije i nakon pasa Kanstantina Averke pogodio za 3:2 u 5. minutu.

10:36h

I Gruzija koristi prvi napad sa igračem više (dvojica bila napolje), pogađa srpski vaterpolista Boris Vapenski.

10:34h

Crna Gora brzo koristi napad sa igračem više, pogađa Marko Petković nakon faula nad Miroslavom Perkovićem.

10:33h

Za Gruziju pogađa Marko Jelača. I on je "zaokružio" sat na dva minuta.

10:33h

Prvi gol na meču, poslije tačno 100 sekundi, daje Aleksa Ukropina.

10:31h

Dejan Lazović lako brani u prvom napadu Gruzije, potom su obje ekipe bez šuta završile atake.

10:27h

Za ovaj meč su sa spiska od 15 igrača prekobrojni bili Marko Mršić i Jovan Vujović.

10:25h

Trideset peto izdanje evropskih prvenstava u vaterpolu počelo je jutros u Splitu pobjedom Španije nad Rumunijom (16:9) u grupi C.

Drugi meč u „Spaladium areni” igraće Crna Gora, koja će se na otvaranju grupe A od 10.30 časova sastati sa Gruzijom.

Biće to repriza duela sa Svjetskog prvenstva u Budimpešti prije dva mjeseca, na kojem su „ajkule” slavile nakon mnogo uzbuđenja (10:9).

Valjda sada neće biti tako, nadamo se da će tim Vladimira Gojkovića lako stići do šeste pobjede u međusobnim duelima...

Izmjena: 11:07h