MUNDIJAL Šou Brazilaca protiv Srbije, Portugal u goleadi srušio Ganu, Kamerunac koban za Kamerun

Na portalu Vijesti pratite aktuelnosti sa Svjetskog prvenstva u fudbalu

Nejmar je lukavo probao direktno iz kornera, Milinković-Savić je bio oprezan.

Prošlo je 10 minuta, nema šansi.

20:02h

Počeo je meč Brazil - Srbija na "Lusail ajkoniku".

19:40h

Brazil je gubio prve mečeve na mundijalima 1930. i 1934, od tada u 19 prvih utakmica nije poražen. Ima 16 pobjeda i tri remija.

19:31h

Osam golova je Kristijano Ronaldo do sada postigao na svjetskim prvenstvima - pet od njih u grupnoj fazi.

19:17h

Žoao Feliks je postao treći najmlađi strijelac u reprezentaciji Portugala na mundijalima (23 godine i 13 dana).

19:05h

Portugal - Gana je četvrti meč u istoriji Mundijala u kojem je viđeno pet ili više golova nakon što je rezultat na poluvremenu bilo 0:0.

19:02h

Od 20 sati se sastaju Brazil i Srbija, poznati su sastavi:

19:00h

Pobjeda Portugala u prvom meču na Mundijalu.

Jedan od favorita je slavio 3:2 protiv Gane u pravoj goleadi u drugom poluvremenu.

Ronaldo je donio prednost iz penala u 65, u 73. je Gana izjednačila preko Andrea Ajua, da bi put ka trijumfu Portugalcima pokazali Žoao Feliks i Rafael Leao koji su desetak minuta prije kraja povisili na 3:1.

"Crne zvijezde" su do kraja ublažile poraz (preko Osmana Bukarija), imale su i dobru šansu za remi, ali nisu uspjeli.

18:59h

Gana je u 99. minutu imala veliku šansu za 3:3.

Injaki Vilijams je nadmudrio golmana Portugala Dioga Koštu, a kada je trebalo da šutira na prazan gol se okliznuo.

18:50h

Devet minuta sudijske nadoknade.

18:44h

Santoš je u 88. minutu iz igre izveo Ronalda, Bernarda i Feliksa.

18:37h

Već je 3:1 za Portugal - nakon Feliksa je mrežu zatresao i Rafael Leao u 80. minutu.

Napadač Milana je prije samo tri minuta zamijenio Rubena Neveša.

18:34h

Dvije izmjene u Gani, izašli su strijelac i asistent - Andre Aju i Kudus.

U igri su Džordan Aju i krilni napadač Crvene zvezde Osman Bukari.

18:30h

Izjednačenje - uzvratila je Gana u 73. minutu - 1:1.

Pogodio je Andre Aju poslije asistencije Mohameda Kudusa.

18:22h

Vodi Portugal od 65. minuta - Ronaldo je bio siguran iz penala!

CR7 je tako postao prvi fudbaler koji se upisao na svih pet nastupa na mundijalima.

18:20h

Penal za Portugal, Ronaldo je oboren. Bio je to blagi kontakt sa Salisuom, ali sudija je lako donio odluku.