MUNDIJAL Filkrug donio bod Njemcima u derbiju, Hrvatska moćna, Maroko nadigrao Belgiju, Japanci najveći gubitnici

Japan - Kostarika 0:1, Belgija - Maroko 0:2, Hrvatska - Kanada 4:1, Španija - Njemačka 1:1

61401 pregleda50 komentar(a)
28.11.2022. 09:35h
17:43h

Preokret Hrvatske u finišu prvog poluvremena, Marko Livaja pogađa za 2:1.

Dupli pas Kramarića i Juranovića, koji je asistirao fudbaleru Hajduka.

Hrvatska u prvom poluvremenu stiže do preokreta.

Izmjena: 17:46h
17:36h

Hrvatska zasluženo dolazi do izjednačnja - 1:1.

Asistencija Perišića, gol Kramarića.

Period kada Hrvatska igra mnogo bolje.

Izmjena: 17:43h
17:35h

Najbolja prilika za Hrvatsku, šutirao je Livaja, Borjan je odbranio.

17:26h

Andrej Kramarić je postigao gol, ali je sudija signalizirao ofsajd. U nedozvoljenoj poziciji je bio Marko Livaja, koji je asistirao Kramariću.

Modrićfoto: Reuters
17:22h

Prva šansa za Hrvatsku, Livaja je slabo šutirao poslije pasa sa Kovačićem.

Juranović u duelu sa Dejvisomfoto: Reuters
17:17h

Prošlo je 15 minuta Hrvati nisu zaprijetili.

17:01h

Utakmica tek što je počela, Kanda je krenula u napad i - gol!

Kanađani vode 1:0 poslije 63 sekunde, gol Dejvisa nakon centaršuta Bjukenona.

Očajna rekacija štopera Hrvatske, koji su bili slabo postavljeni, fudbaler Bajerna se iskupio za promašeni penal na premijeri protiv Belgije.

Prvi gol Kanade na svjetskim prvenstvima ikada.

17:01h

Počeo je meč.

16:59h

Hrvatska mora da bude oprezna. "Vatrenima" za nauk može da posluži prva utakmica iz ove grupe koju je Belgija izgubila od Maroka 2:0.

16:18h

Tu je i sastav Kanade.

16:17h

Sastav Hrvatske za meč sa Kanadom.

15:55h

Velika pobjeda Maroka nad Belgijom. Sjajna igra afričke selekcije - 2:0 i četiri boda nakon dva meča, pred duel sa Kanadom u posljednjem kolu.

15:52h

90+3. minut - 2:0. Kakva akcija Maroka, kakav gol. Hakim Ziješ je uradio veliki posao, a Zakarija Abuklal pospremio loptu pod prečku.

Gol pogledajte ovdje.

15:40h

Mora da rizikuje Roberto Martines - ulazi nedovoljno spremni Romelu Lukaku.

15:32h

73. minutu - "mirisalo" je na gol Maroka i stigao je - Abdelhamid Sabiri, jedan od četvorice novih igrača, ubacio je u peterac, opet je Sais bio ispred Kurtoe, ali ovoga puta nema ofsajda.

15:32h

Četiri izmjene u Maroku, selektor Regragui potpuno je promijenio napad.

15:24h

Ušao je Dris Mertens i odmah zaprijetio - odličan prijem na vrhu šesnaesterca, "brz" šut, ali je Munir bio na mjestu.

15:16h

I ponovo je Maroko spustio pritisak rivala i bio opasan - odlično je sve uradio Sofijan Bufal, njegov šut iskosa sa lijeve strane završio je zamalo pored suprotne stative.

Šansu pogledajte ovdje.

15:13h

Ponovo je Belgija dobro počela, tako je bilo i u prvom poluvremenu, ali "đavoli" su sterilni u napadu, fali Romelu Lukaku da donese dubinu u ofanzivnom dijelu...