MUNDIJAL Argentina je prvak svijeta

"Gaučosi" nakon penala savladali Francusku 4:2 (2:2 nakon 90 minuta, a 3:3 nakon 120) i treći put u istoriji osvojili titulu

84602 pregleda60 komentar(a)
18.12.2022. 22:41h
17:43h

Gooooooooooooooool!

Kakav povratak Francuske, dva gola za dva minuta, dva gola Kilijana Mbapea - 2:2.

Sve je krenulo sa centra, akcija je počela od Komana, asistirao je Tiram, a Mbape postigao sedmi gol u Kataru!

Fenomenalno finale, meč za sva vremena.

Gol pogledajte ovdje.

Izmjena: 17:49h
17:42h

Gooooooooooooool!

Francuska je smanjila na 2:1, strijelac Kilijan Mbape iz penala u 80. minutu!

Martines je pogodio stranu, ali je Mbape bio veoma neprecizan.

Slijedi zanimljiva završnica.

Izmjena: 18:15h
17:41h

Penal za Francusku, Otamendi je oborio Kolo Muanija.

Prilika za Francusku da se vrati u meč!

17:32h

Francuska je u 68. minutu prvi put šutirala, ali je lopta nakon udarca Muanija otišla preko gola.

Tri minuta kasnije je pokušao i Mbape, ali je bio neprecizan.

17:28h

Pogledajte drugi gol Argentine iz ugla španske "Marke".

Sjajan video.

17:26h

Ovacije publike za Anhela di Mariju, koji izlazi iz igre - 64 minuta besprekorne igre.

17:22h

Di Marija je lomio Kundea na lijevoj strani, ubacio loptu do De Paula, koji je propustio do Mesija, ali je Lionel šutirao pored gola.

17:21h

Udarac Hulijana Alvaresa, dobro reaguje Ljoris.

17:16h

Lionel Mesi na prethodna četiri prvenstva svijeta, na kojima je igrao (2006, 2010, 2014, i 2018), nije postigao gol u nokaut fazi. A u Kataru je, u nokaut fazi, četiri puta zatresao mrežu.

17:11h

Argentina odlično počinje drugo poluvrijeme, Di Marija je ubacio loptu, De Paul šutirao, a Ljoris odbranio.

17:07h

Počelo je drugo poluvrijeme.

16:50h

Kraj prvog poluvremena, Argentina potpuno zasluženo vodi 2:0.

"Gaučosi" su nadigrali rivala, lete na svakom kraju terena, a bolju igru krunisali su Lionel Mesi sa penala i Anhel di Marija, koji je i iznudio penal.

Oči javnosti uprte su u Mesija, ali je Di Marija potpuno obilježio dosadašnji dio meča. Fudbaler Juventusa je gazda na lijevoj strani terena.

Na drugoj strani, Mbape je potpuno zaustavljen, kao i Grizman. Francuzi u prvom poluvremenu nisu šutirali ka golu Martinesa.

A Dešan je već napravio dvije izmjene i iz igre izvukao Olivijea Žirua, čiji je nastup u finalu bio pod znakom pitanja.

Izmjena: 16:57h
16:47h

Još jedan istorijski podatak, još jedan detalj u biografiji Lionela Mesija - Argentinac je na mundijalima postigao 12 pogodaka ima i osam asistencija, što znači da je bio uključen kod 20 pogodaka "gaučosa". To je više od bilo kog fudbalera od 1966. godine.

Mesi je debitovao u Gelzenkirhenu protiv Srbije i Crne Gore 2006. godine. Večeras igra posljednji meč na mundijalima u karijeri.

Istorija.

16:41h

Morao je Dešan da reaguje, napravio je dvostruku izmjenu.

Kolo Muani i Markus Tiram su ušli umjesto Usmana Dembelea i Olivijea Žirua koji je bio rovit i čiji je nastup u finalu bio pod znakom pitanja!

16:38h

Francuska bez reakcije, Mbapea nema na terenu, odlično su ga zaustavili fudbaleri Argentine.

Neprimjetan je i Grizman.

16:35h

Goooooooooooooooooool!

Argentina vodi 2:0, najbolji fudbaler u finalu, Anhel di Marija postiže gol. Kakav meč fudbalera Juventusa, kakva igra Argentine.

Kontra "gaučosa", greška Upamekna, sjajan potez Mesija do Alvaresa. Fudbaler Mančester sitija je fenomenalno pronašao Mekalistera, koji je asistirao Di Mariji!

Izmjena: 16:44h
16:31h

Lionel Mesi je postigao gol, ali je najbolji Argentinac na terenu trenutno Anhel Di Marija.

Di Marija se u potpunosti oporavio od povrede, zbog koje nije igrao protiv Australije i Hrvatske, dok je protiv Holandije šansu dobio u finišu drugog produžetka.

Odlična odluka selektora Skalonija da uvrsti Di Mariju u startnu postavu.

16:26h

Lionel Mesi je postao prvi fudbaler koji je postigao gol u grupnoj fazi, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu jednog Svjetskog prvenstva!

Izmjena: 16:35h