Poraz na kraju: Slovenija ubjedljiva protiv Crne Gore

38431 pregleda70 komentar(a)
Vuk Lazović daje gol Urbanu Lesjaku, Foto: REUTERS/Kacper Pempel
22.01.2023. 19:44h
16:05h

Sjajan gol Novaka iz kontre za povratak na maksimalnih plus sedam (8:15) pet sekundi prije kraja poluvremena.

Protiv rezervne postave „lavova”, tim Uroša Zormana nije imao puno problema, dominirao je od starta, mada su momci u crnim dresovima imali dobre periode igre u odbrani.

Selektor Zoran Roganović je meč počeo sa potpuno promijenjenom startnom postavom, a u igru još nisu ulazili Branko Vujović, Nebojša Simić, Božo Anđelić, te Miloš Božović i kapiten Vasko Ševaljević. Mirko Radović je igrao malo, a Miloš Vujović je samo ulazio da šutira sedmerce i iskoristio jedan od dva.

Sa sedam metara je promašio i Aleksandar Bakić, pa je trenutni učinak sa penala 3-1. To i ne čudi, jer su „lavovi” već promašili devet, a relizovali svega 13 sedmeraca.

16:04h

Gol Mazeja iz kontre za 8:14.

16:03h

Crna Gora ne koristi nekoliko šansi u istom napadu da priđe na minut tri, a Blagotinšek pogađa za 8:13, nakon što je lopta srećno došla do njega.

16:00h

Prvi igrač sa dva gola na kontu u timu Crne Gore je Vujačić, koji je smanjio na 8:12.

15:59h

Opet nije iskorišćen napad sa igračem više, Bakić je promašio zicer sa lijevog krila, ali je Matović upisao treću odbranu. Sada Bakić ne griješi - 7:12 u 24. minutu.

15:56h

Prvi gol Božidara Simića na Svjetskom prvenstvu za 6:10, ali uzvraća Gaber, a potom i Novak pogađa iz kontre.

15:54h

Nova ispuštena prilika, sada je Ćorsović u kontri šutnuo preko gola.

15:53h

Vlah prekida loš napadački niz Slovenije, a onda Crna Gora gubi loptu u napadu sa igračem više.

15:52h

Lasica je ukrao loptu i u kontri iznudio isključenje i sedmerac, ali Lesjak brani Bakićev šut. Zaustavio je dva od tri sedmerca.

15:50h

Serija Crne Gore se nastavlja, dobrom odbranom je otvorena kontra, koju realizuje Lasica za 5:9 u 18. minutu. Sada Uroš Zorman uzima tajm-aut.

15:48h

Golovi Vujačića i Lazović za 4:9.

15:46h

Opet golman briljira protiv Crne Gore - Urban Lesjak je sakupio već šest odbrana, uključujući i sedmerac, a Gaber je povisio na 2:9.

15:44h

Novi gol za Kodrina, ovog puta iz kontre nakon ishitrenog šuta Kaluđerovića, kojeg mijenja Radojica Čepić - 2:8, 13. minut.

15:41h

Ubrzo i Mačkovšek pogađa praznu mrežu, tajm-aut Roganoviću pri rezultatu 2:7 u 11. minutu.

15:41h

Isključen je Lasica, Dolenec lako izbacuje Lazoviću u igri jedan na jedan i pogađa za 6:2.

15:39h

Lesjak brani sedmerac Milošu Vujoviću, kojem penali ne idu na ovom prvenstvu.

15:37h

„Lavovi” su propustili šansu da priđu na minimalnu razliku, na drugoj strani pogađa Kodrin za 2:5.

15:35h

Prvi gol Crne Gore daje re daMiloš Vujović poslije četiri minuta igre iz sedmerca, koji je iznudio Kalušerović, uz isključenje Mačkovšeka. Uzvraća Vlah, a potom i Kaluđerović pogađa za 2:4.

15:33h

Slovenija vodi 3:0 u 4. minutu sa dva gola Mačkovšeka i jednim Bombača, a Lesjak ima dvije odbrane.

15:32h

Roganović je iznenadio odlukom da meč počne druga postava - na golu je Nikola Matović, na krilima Aleksandar Bakić i Marko Lasica, pivot je Vuk Lazović, a bekovi Vasilije Kaluđerović, Risto Vujačić i Božidar Simić, kojeg u odbrani mijenja Miodrag Ćorsović.