„Lavovi” prvi put poraženi u „Morači”, Slovenija uradila ono što nisu Danska, Švedska, Njemačka...

Crna Gora - Slovenija 29:32 u 3. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo

Branko Vujović na večerašnjem meču, Foto: Luka Zeković
09.03.2023. 20:31h
19:08h

Slovenci prvi put imaju plus dva nakon gola Ovničeka za 17:19.

19:05h

Kaluđerović je izjednačio, a "lavovi" još jednom dekoncentracijom u odbrani dozvolili zicer Jancu. Krilo Barselone ne griješi.

Slovenci će do kraja igrati bez Nika Henigmana, koji je u 38. minutu dobio crveni karton zbog trećeg isključenja.

19:04h

Blagotinšek vraća prednost Sloveniji (16:17).

19:03h

Vlah je razigran i pogađa peti put večeras.

19:02h

Nakon 10. odbrane, prvi gol Čepića za 16:15.

19:01h

Mirko Radović ne koristi zicer za novo vođstvo.

19:00h

Slovenija iz trećeg pokušaja daje prvi gol u 2. poluvremenu. Prvi šut je odbranio Simić, potom je blok zaustavio Vlaha, ali mu se srećno vratila lopta i pogodio je za 14:15. Vuk Lazović je brzo poravnao.

18:42h

Vlah za prvo vođstvo Slovenije na 35 sekundi do kraja 1. poluvremena (14:13). Uzvratio je Čavor, a onda je Simić osmom odbranom spriječio Vlaha da donese drugu prednost gostima.

18:40h

Novak donosi tek drugo izjednačenje Sloveniji - 13:13. Srećom, Kaluđerović prekida kontru dok je gol bio prazan.

18:38h

Slovenci su napad sa igračem više igrali bez pivota Blagotinšeka, pet na pet. I iskoristili prostor, jer je Janc pogodio za 13:12.

Crna Gora ostaje bez Miloša Vujovića poslije 27 minuta i 22 sekunde, jer je gurnuo Janca i dobio crveni karton. Čini se prestrogo.

18:37h

Dolenec je opet pogodio prečku, a onda i morao da izađe, jer se uhvatio za desnu nogu. Izgleda da će Slovenci u preostala 34 minuta morati bez prvog desnog beka.

18:34h

Branko Vujović je realizovao sedmerac, ali Vlah smanjuje na 13:11.

18:30h

Dolenec je uz malo sreće smanjio, Miloš Vujović ne koristi sedmerac. I na Svjetskom prvenstvu ga je "mučio" Urban Lesjak.

18:28h

Slovenci nastavljaju seriju, pogađaju Dolenec i Makuc za 11:9, ali Branko Vujović uzvraća.

18:25h

Makuc je smanjio, ali je Miloš Vujović kaznio što su Slovenci bili bez golmana i zatresao praznu mrežu. Vlah, ipak, brzo uzvraća za 11:7.

18:24h

Kaluđerović trećim golom prvi put donosi plus pet (10:5, 17. minut).

18:22h

Stefan Čavor vraća plus četiri (9:5), a Kodrin promašuje pored sjajno postavljenog Simića. Šola igra sa dva ljevoruka beka - Čavorom i Brankom Vujovićem.

18:18h

Dolenec je pogodio prečku i nije izjednačio, zato na drugoj strani pogađa Božidar Simić i prekida lošu seriju. Njegov brat Nebojša brani zicer Makucu, a u kontri je Lazović povisio na 8:5.

18:16h

Muke u napadu se nastavljaju, Slovenija je "zategla" odbranu i novim golom iz kontre, ovog puta Doleneca, smanjila na 6:5, pa je Šola prinuđen da uzme tajm-aut u 12. minutu.

18:13h

Crna Gora nije iskoristila tri napada, Kodrin i Janc iz kontri smanjuju na 6:4 u 10. minutu.