Vimbldon ima novog kralja: Alkaras skinuo krunu Đokoviću

Španac slavio 3:2 i prvi put u karijeri osvojio Vimbldon

102104 pregleda172 komentar(a)
Karlos Alkaras, Foto: Reuters
16.07.2023. 20:10h
18:01h

Završen je najduži gem na meču, trajao je oko pola sata, a osvojio ga je Alkaras koji je napravio još jedan brejk i vodi 4:1.

Imao je Đoković 40:15, ali je onda krenula drama, čiji se kraj nije nazirao.

Sedam brejk lopti je u ovom gemu imao Alkaras. Iskoristio je sedmu i došao blizu osvajanja seta.

17:34h

Imao je Đoković dvije brejk lopte, ali ih nije iskoristio, ritern nije bio dobar. Alkaras se izvukao i poveo 3:1.

17:26h

Đoković smanjuje na 2:1.

17:22h

Alkaras je potvrdio brejk, vodi 2:0.

17:17h

Brejk Alkarasa na startu trećeg seta, Đoković ima problema sa bekhendom.

17:06h

Karlos Alkaras osvaja drugi set, slavio je u taj-brejku.

Odličan ritern Španca na set lopti.

Alkras je u drugom setu prvi stigao do brejka, poveo je 2:0, a onda je Đoković izjednačio, pa je set otišao u taj-brejk u kojem Đoković propustio set loptu, a nakon njega Španac iskoristio svoju priliku.

16:56h

Pobjednika drugog seta odlučiće taj-brejk!

16:51h

Alkaras lako dolazi do novog gema, vodi 6:5.

Đoković servira za taj-brejk.

16:48h

I dalje smo u drugom setu, Đoković je osvojio gem - 5:5.

16:40h

Đoković je osvojio prvi poen u ovom gemu, ali je Alkaras dobro servirao i stigao do vođstva - 5:4.

16:35h

Đoković se i dalje muči sa prvim servisom, ali bez problema dolazi do izjednačenja zahvaljujući lošim riternom Alkarasa - 4:4.

16:28h

Odličan gem za Alkrasa, Španac brzo stiže do novog vođstva - 4:3.

Izmjena: 16:34h
16:26h

Imao je Alkaras 0:30 na Đokovićev servis, ponovo je zaprijetio, ali nije mogao do brejka - 3:3.

Đoković se malo muči sa servisom.

16:19h

Alkaras dolazi do gema i vođstva - 3:2.

16:15h

Đoković je prvi čovjek u istoriji koji je stigao do 35 grend slem finala.

16:12h

I u ovom gemu je Alkaras imao šansu za brejk, ali je nije iskoristio već je loptu poslao u aut.

Potom je Đoković sjajno odigrao drop šot, a onda i dobro servirao i izjednačio - 2:2.

16:04h

Vratio je odmah Đoković brejk! Kao što je mreža u prethodnom gemu bila na strani Alkarasa, tako je sad pomogla i Đokoviću, koji je natjerao rivala na greške - 2:1.

Đoković koristi prvu brejk loptu u drugom setu.

15:57h

Alkaras pravi prvi brejk na meču. Dobar početak drugog seta, Španac se oslobodio pritiska - 2:0.

15:48h

Prvi gem u drugom setu pripada Alkarasu - 1:0.

15:43h

Poslije nešto više od pola sata završen je prvi set, Đoković vodi 1:0.

Izuzev prvog gema u kojem je spasao brejk loptu, Đoković nije imao problema. Potpuna dominacija srpskog tenisera - 6:1.